СумБуд
СумБуд

Біологічну “зброю” випробовують на Сумщині

Екологія | 11:24, 9.08.2018
 Поділитися

Поділитися в

Понад триста тисяч гектарів лісу в Україні уражені жуком-короїдом. Про це повідомила Катерина Давиденко, директорка держпідприємства “Харківлісозахист”. Там працює єдина в Україні лабораторія, де вирощують мурахожуків. Це – хижі комахи, які їдять короїдів. З Харківщини мурахожуків, у спеціальних контейнерах привозять до Сумщини. Під Охтиркою триває експеримент із розведення жуків, які мають побороти короїдів. У цьому районі ситуація некритична, запевняє головний лісничий, але саме тут вирішили впровадити експеримент. Якщо усе вийде, поширять на всю Україну.

«Нами закладено 4 проби по 20 гектар, загальною площею 80 гектар, там помічені дерева і протягом року ми будемо проводити обстеження, нагляд за ними і дивитися динаміку розвитку того мурахожука, якого ми вже підселили 18 числа минулого місяця», – зазначив Олександр Бугай,  головний лісничий Держпідприємства «Охтирське лісове господарство».

 

«Технологія закордонна, але жуки наші. Тому шкоду для вітчизняної екосистеми не несуть. Ця лабораторія стала працювати завдяки співпраці нашої країни з Турецькою Республікою, яка надала нам лабораторне обладнання та поділилась технологією вирощування цієї хижої комахи. Був проведений випуск личинок в районі 2000 штук», – сказав Денис Батуркін, головний лісопатолог Держпідприємства «Харківлісозахист».

Перший дорослий мурахожук, якого випускає пан Денис на вільні хліби, спочатку не хоче залишати руку свого наукового куратора, а потім зникає під корою, ховаючись від простої мурахи. За два місяці партію таких дорослих жуків мають випустити під Охтиркою для продовження дослідження.

Причина спалаху жука верхівкового короїда, який шириться Європою, достеменно не відома, повідомили нам в Охтирському лісгоспі. Є декілька версій: потепління клімату, що послаблює сосни й сприяє розмноженню короїда, та людська діяльність – знищення диких багатоярусних лісів і поширення лісів штучних одноярусних, монокультурних, що сприяє поширенню шкідників та епідемій.

UA: СУМИ

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
загрузка...
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: