СумБуд
auto.ria.com_kodiaq_300x250

Мул і стічні води у Сумах переробляти не збираються

Екологія | 22:32, 19.07.2019
 Поділитися

Поділитися в

Отримала відповідь міської влади електронна петиція сумського активіста Володимира Дворниченка «Депутатам СМР прийняти рішення про будівницьтво комплексу з переробки мулу і стічних вод в Сумах».

«Повідомляємо, що комунальне підприємство «Міськводоканал» Сумської міської ради протягом останніх десяти років неодноразово розглядав, обговорював і спілкувався з відповідними фахівцями з питання переробки мулу на міських очисних спорудах. Після цих перемовин були зроблені наступні висновки:

— орієнтовна вартість впровадження технології з біогазу, враховуючи об’єми мулу на очисних спорудах, може скласти близько 1,8-2,0 млн.доларів;
— попередній розрахунок економічної ефективності показав недоцільність впровадження цього заходу у зв’язку із незначними об’ємами мулу, який утворюється в процесі роботи очисних споруд.

Крім цього, на сьогоднішній день, комунальне підприємство «Міськводоканал» Сумської міської ради разом з представниками НЕФКО розглядає можливість отримання кредиту та гранту на проведення робіт з модернізації міських очисних споруд. В проектно-кошторисній документації буде передбачено технологію з переробки мулового осаду з подальшим його зберіганням.

На жаль, на сьогоднішній день, подальше використання відходів очистки стоків (мулу) не регламентується діючими нормативами України. Хоча згідно результатів обстеження ННЦ «Інституту ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» у 2018 році сухий залишок мулу може використовуватись як сільськогосподарське добриво (копія додається).

У зв’язку з вищезазначеним, КП «Міськводоканал» вважає недоцільним влаштування на міських очисних спорудах обладнання з переробки мулу і стічних вод у біогаз», — йдеться у відповіді, оприлюдненій на сайті Єдиної системи місцевих петицій.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
Планета роботов
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: