метизная компания

З початку серпня Сумський рибоохоронний патруль зафіксував 21 правопорушення

Екологія | 15:35, 7.08.2019
 Поділитися

Поділитися в

У період з 1 по 7 серпня 2019 року інспектори Сумського рибоохоронного патруля зафіксували 21 порушення законодавства в сфері охорони водних біоресурсів.

Так, було складено 14 протоколів за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову), один – за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства), один – за ч. 1 ст. 85-1 КУпАП (виготовлення, збут чи зберігання заборонених знарядь лову) та чотири – за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (продаж риби без відповідних документів). Також оформлено один акт виявлення та вилучення безхазяйного майна.

«Загалом, у порушників конфісковано 31 кг водних біоресурсів та 19 од. заборонених знарядь лову. Накладено штрафів на суму 85 грн. Збитки, завдані рибним запасам, склали 2 941 грн», – підсумував керівник рибоохоронного патруля Олександр Непочатов.
Для прикладу, першого серпня інспекторами Сумського рибоохоронного патруля здійснено рейд на центральному ринку м. Суми. В результаті було виявлено порушника, який в заборонений період реалізовував 7 кг раків без належних документів.

Того самого дня на ринку в м. Суми по вул. 40 років Жовтня інспекторами затримано громадянина, який реалізував 3 кг раків без відповідних документів.

На винних осіб оформлено протоколи за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП.

Другого серпня близько 6 години на озері в с. Чапліївка Шосткинського району було викрито двох порушників, які здійснювали вилов водних біоресурсів забороненим знаряддям лову – трьома сітками. Таким чином їм вдалося впіймати: карась сріблястий – 35 екз., раків – 12 екз. Загальна вага незаконно добутих водних біоресурсів склала близько 3 кг. Збитки, завдані рибному господарству, склали 901 грн. Відносно вищезазначених осіб було складено протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП.

Шостого серпня задокументовано грубе порушення правил рибальства на р. Вир біля с. Нові Вирки Білопільськогого району. Близько 5 години було затримано трьох жителів Конотопського району, які здійснювали вилов водних біоресурсів руками та забороненим знаряддям лову – трьома сітками. Таким чином їм вдалося незаконно добути близько 4 кг водних біоресурсів: раків – 60 екз., карась сріблястий – 1 екз. Збитки, завдані рибним запасам, становлять 1 547 грн. На порушників складено протоколи про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 85 – 1 КУпАП.

Знаряддя лову вилучені на склад Сумського рибоохоронного патруля, згідно опису-оцінки знарядь лову.

Сьомого серпня на ринку біля залізничного вокзалу м. Конотоп інспекторами виявлено двох порушників, які реалізовували 8 кг сріблястого карася без відповідних документів. На винних осіб оформлено протоколи за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП.

Сумський рибоохоронний патруль, нагадує що з 1 серпня по 30 вересня на водних об’єктах Сумщини встановлено заборону на лов раків. За їх вилов на порушника може чекати як адміністративна відповідальність за ч. 3 або ч. 4 ст. 85 КУпАП, так і кримінальна – за ст. 249 ККУ. Крім штрафу за незаконний вилов, правопорушнику нараховується такса для обчислення розміру відшкодування шкоди за кожного виловленого рака у розмірі 25,5 грн.

У разі виявлення фактів браконьєрства – прохання невідкладно повідомляти на «гарячу лінію» Сумського рибоохоронного патруля за номерами телефону: (096) 838-25-70 або (0542) 77-90-13.

Довідкова інформація:

Після закінчення заборони дозволено одній особі за добу перебування на водоймі загального користування виловити не більше 30 раків. Мінімальний його розмір повинен бути не менше, ніж 10 см. Забороняється лов раків у темну пору доби із застосуванням підсвічування.

Сумський рибоохоронний патруль

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: