СумБуд
СумБуд

Чи дочекаються сумчани “теплих кредитів”?

Економіка | 10:30, 4.03.2019
 Поділитися

Поділитися в

Питання щодо надання теплих кредитів розглянули сьогодні під час апартної наради при міському голові. У 2019 фінансова допомога складе 400 мільйонів гривень – таку суму заклав в бюджет Кабінет Міністрів.

Перевагу буде віддано юридичним особам та ОСББ. Якщо попит буде дуже великий, то уряд розгляне можливість виділити додатково ще 100 мільйонів гривень у другому півріччі. Наразі ж програму теплих кредитів не розпочато, адже кошти не розподілені між областями. У минулому 2018 році на програму теплих кредитів було виділено 400 мільйонів гривень, проте програма була недофінансована.

Програма «Теплий кредит» діє з 2014 року і за цей час її скористалися близько півмільйона українських сімей. Це програма фінансової допомоги, яку надає держава бажаючим підвищити енергоефективність свого будинку. Вони доступні власникам приватних будинків, житлово-будівельним кооперативам, об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

Програма передбачає можливість придбати твердопаливні котли, сонячні панелі, теплоізоляційні матеріали, металопластикові вікна та двері (всього перелік складається з понад 20 пунктів), теплові насоси (вони використовують термальну енергію землі), сонячні колектори, при цьому в залежності від виду товару і типу покупця (приватна або юридична особа), держава компенсує від 20 до 35 відсотків його вартості. При цьому сума компенсації фізичним особам обмежена сумою 12 тисяч гривень, для юридичних осіб – 14 тисяч гривень.

Теплі кредити: як оформити

Починаючи з 2018 року, теплі кредити оформляють тільки державні банки – ПриватБанк і Ощадбанк. Ощадбанк надає кредит на три роки на суму до 50 тисяч гривень під 17,99% річних. При цьому перший внесок залежить від суми кредитування:

 • 10 відсотків – якщо вартість покупки не перевищує 25 тисяч гривень
 • початковий внесок в розмірі 30% – якщо сума більше 25 тисяч гривень.

Крім того, банк стягує одноразову комісію в розмірі 4,3% за оформлення кредиту.

Порядок оформлення кредиту:

 • підібрати товари відповідно до списку і оформити у продавця рахунок-фактуру. Щоб заявка була розглянута максимально швидко і без ускладнень, в банку можна уточнити список магазинів, які беруть участь в програмі
 • звернутися з рахунком-фактурою в один з банків і оформити заявку на з проханням оформити теплий кредит. Банк перевірить постачальника матеріалів і благонадійність позичальника, а також чи відповідає список товарів вимогам держпрограми
 • якщо теплий кредит схвалений банком, необхідно сплатити початковий внесок, після цього банк переводить на рахунок продавця всю решту суми
 • продавець доставляє оплачені товари, крім того, програмою передбачається і можливість компенсації виконаних робіт, наприклад, установка теплозберігаючих вікон. Покупець приймає товар (роботу) і підписує акт прийому-передачі (акт виконаних робіт)
 • акт необхідно надати в банк, який зніме з нього копію і направить її в Держагенство з питань енергоефективності разом із заявкою на компенсацію
 • агентство розглядає заявку і розраховує суму компенсації (це може зайняти два-три місяці), посде чого переказує кошти на рахунок кредитора в банку. Тіло кредиту зменшується на цю суму компенсації.

В оформленні кредиту може бути відмовлено:

 • низький дохід клієнта або на його утриманні знаходиться кілька людей (в банку відзначили, що доходу в 5 тисяч гривень на кожного дорослого члена сім’ї буде достатньо для оформлення кредиту)
 • неправильно оформлені документи або матеріали не входять в список, на які покладена компенсація
 • клієнт вже має незакритий кредит.

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: