СумБуд
СумБуд

Неоформлених працівників шукають у Сумах: які штрафи чекають на роботодавців?

Економіка | 11:03, 11.08.2018
 Поділитися

Поділитися в

У Сумах шукали тих, хто працює неофіційно. Вчора перевіряли працівників та роботодавця кіоску на ринку СКД.

У кіоску із фаст-фудом сьогодні стажується Аліна та працює пані Ольга. Остання працює тут два роки, з 1 серпня 2016 року.

«Зарплата в принципі влаштовує. Зарплату ми отримуємо регулярно, без затримок. Відпустка по бажанню, тобто я можу її брати, якщо я хочу працювати – я буду працювати. Лікарняні теж без проблем просто у нас», –  розповіла Ольга Кудлай, кухар.

На перевірку з’явився і власник фаст-фуду. Чоловік говорить, що у нього всі працюють офіційно.

«У нас зараз працює 5 людей всього і всі вони по трудовій, без ніяких питань. Податки платимо як потрібно. Інколи виходить 13-16 тисяч гривень», – розповів Алі Мухамад, підприємець.

Для остаточного висновку підприємець має з’явитися із копіями всіх документів у понеділок до 10 години ранку до Управляння Держпраці. Якщо документи не будуть в належному стані на нього чекатиме штраф.

Працівники управління Держпраці влітку перевіряють заклади харчування та будівництво.

Оксана Чернишова, головний державний інспектор Управляння Держпраці в Сумській області, повідомила:

«Штраф за роботу неоформленим для працівників чинник законодавством не передбачений. Передбачена відповідальність лише для роботодавців. Так, передбачена адміністративна відповідальність шляхом накладення штрафу на розсуд суду від 850 гривень. Також передбачена фінансова відповідальність – шляхом накладення на роботодавця фінансових санкцій. На сьогодні це 30 мінімальних заробітних плат. Понад 116 тисяч за кожного виявленого працівника».

Подібних інспекційних відвідувань роботодавців за 7 місяців цього року провели близько 130. Під час них виявили майже 360 офіційно невлаштованих громадян. Про ефективність таких перевірок розповіла юрист громадського об’єднання «Соціальний рух» – Віталія Дудіна.

«Ситуація з нелегальною зайнятістю в Україні є критичною. Мільйони людей працюють без здійснення виплат до соціальних фондів і швидше за все не будуть мати права, навіть, на мінімальну пенсію. Зараз інспекторів у багатьох регіонах просто не вистачає. Більше того треба створити стимули для негайного погашення боргу зі сплати штрафу. Яким чином? Запровадити пеню за своєчасну невиплату штрафу. Не вистачає суддів через те, розгляд справ затягується. Про факти нелегального працевлаштування там інспектори праці можуть роками судитись. Це зменшує ефективність».

Нагадаємо, що підприємців Сум у кінці червня цього року попереджали про штрафи. Тоді рейд був інформативний і проводили його працівники Держпраці у ТРЦ «Євробазар».

UA: СУМИ

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: