СумБуд
СумБуд

ПАТ «Сумихімпром» оцінили у чверть мільярда гривень

Економіка | 17:02, 18.03.2018
 Поділитися

Поділитися в

Foto

1 березня 2018 року відбулося засідання конкурсної комісії з продажу пакета акцій публічного акціонерного товариства «Сумихімпром», на якому визначили початкову ціну пакета акцій у розмірі 250 млн грн, а також крок торгів – 2,5 млн грн,- пише  AgroPolit.com.

На засіданні також визначили фіксовані умови конкурсу, які передбачають зобов’язання покупця в економічній, інноваційно-інвестиційній, соціальній, природоохоронній діяльності товариства, у сфері корпоративних відносин та розпорядження майном господарства.

Затвердження умов продажу державного пакету акцій ПАО «Сумихімпром» відбуватиметься згідно з Порядком прийняття рішення про приватизацію та затвердження умов продажу об’єктів групи Г та паливно-енергетичного комплексу, який затверджено постановою Кабміну від 13 червня 2012 року №525.

Інформаційне повідомлення про проведення конкурсу за принципом аукціону буде розроблене після затвердження урядом умов продажу державного пакету акцій.
«Сумихімпром» – бюджетоутворююче для Сумської області підприємство, яке виготовляє мінеральні добрива, коагулянти та добавки до цементу, кислоти, двоокис титану, пігменти. До складу підприємства входять 9 основних цехів, 10 допоміжних цехів, 9 підрозділів непромислової групи. Промисловий майданчик підприємства займає 222 га.

Підприємство утримує розвинену соціальну інфраструктуру (медико-санітарну частину, палац культури, комбінат громадського харчування, дитячий табір і санаторій-профілакторій.
За даними Фонду держмайна, вартість активів підприємства у 2017 році становила 1 179 976 тис. грн. Вартість основних засобів – 672, 324 тис. грн. Кількість працівників станом на 31 грудня 2017 року – 4078 робітників.

У 2017 році чистий прибуток «Сумихімпром» складав 5,642 млн грн. Для порівняння, у 2014 році підприємство отримало чистий збиток 99,414 тис. грн. Воно було збитковим і в попередні роки (збиток у 2012 році – 209,811 тис. грн, в 2013 – 200,625 тис. грн, а чистий прибуток у 2015 році – 7619 тис. грн, в 2016 – 2041 тис. грн). Загалом за 2017 рік, підприємство реалізувало продукції на 2,141 млн грн.

Водночас, за інформацією підприємства, його фінансово-економічний план залишається незадовільним, а перспективі може стати критичним”, – йдеться у листі Сумської ОДА до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (копія є в розпорядженні AgroPolit).

Однією з причин незадовільного фінансово-економічного стану «Сумихімпром» є конкуренція з боку російських і білоруських виробників, зокрема на ринку мінерального добрива і сірчаної кислоти. Низька ціна у російських і білоруських виробників зумовлена значно нижчою собівартістю продукції російського походження через використання внутрішніх сировинних та енергетичних ресурсів із відповідними цінами (апатит, сірка, хлористий калій, природний газ). Через конкуренцію середнє завантаження виробництва мінеральних добрив «Сумихімпром» у 2017 році складало 24%.

Ще однією проблемою підприємства є значний фізичне та моральне зношення основних виробничих фондів, що складає нині 58,4%. Також, «Сумихімпром» використовують застарілі технології, що призводить до підвищення матеріальних витрат, нестабільних якісних показників, обмеженню по обсягах виробництва.

Державі належить 99,9952% статутного капіталу «Сумихімпром», ще 0,0048% володіють фізичні особи.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
загрузка...
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: