Керама Хит
Керама Хит

Щоб дешевше: сумський “Електроавтотранс” збирається закупити застаріле обладнання

Економіка, Транспорт | 19:50, 12.09.2017
 Поділитися

Поділитися в

Мова йде про закупівлю GPS- обладнання для сумських автобусів. Згідно з інформацією на сайті «Прозорро», пропозицію поставити GPS-обладнання зацікавило 3 учасників: ФОП Світайло С.А., ТОВ «Українські навігаційні системи» і ТОВ «СМАРТ САНРАЙЗ».

Але, якщо у двох останніх ціна коливалася в межах заявленої КП «Електроавтротранс», то у першого загальна сума – в два рази нижча від орієнтовної. І якби комусь це могло здатися дивним, то тільки не «Електроавтотрансу», який вже має намір підписати договір з приватним підприємцем С.А. Світайло, пише 0542.

Як виявилося пізніше, причина такої низької ціни полягає в тому, що обладнання, яке хоче продати підприємець, вже давно застаріло і не має деяких функцій в порівнянні з більш сучасними моделями. Що найголовніше: в старих зразках немає функції відстеження плавності руху. Тобто, таким «вигідним» обладнанням абсолютно неможливо буде довести, що водій віз пасажирів неналежним чином.

Учасник торгів «СМАРТ САНРАЙЗ» подав скаргу, в якій детально описав свої претензії до того, що відбувається.

«Якби нам було відомо про можливість порушувати технічні вимоги тендерної документації, то пропоноване нами устаткування не відповідало б частини цих вимог і було б значно дешевше пропозиції переможця, що, очевидно, вплинуло б на результат аукціону. Тому прошу виправити це прикре помилкове рішення і перейти до розгляду інших пропозицій закупівлі або надати письмову обґрунтовану відповідь на цю скаргу для прикріплення Вашої відповіді до скарг в інші державні установи», – йдеться у зверненні« СМАРТ САНРАЙЗ », повний текст якого наводимо нижче мовою оригіналу.

Відповідь від тендерного комітету не змусила себе чекати. Вони відстоюють свою позицію і вважають, що пропозиція переможця цілком відповідає всім вимогам, описаним в тендерній пропозиції.

Втім, по-тихому провернути операцію не вдалося. Тим, що трапилося зацікавився секретар міськради Андрій Баранов, який на апаратній нараді доручив директору КП «Електроавтотранс» розібратися в ситуації і не підписувати договір у разі, якщо товар не відповідає заявленим вимогам.

«Ті датчики не підтримують 2 пункту тендера. Ці функції дозволяють контролювати плавність пересування. Натомість нам пропонують застаріле обладнання. Але контроль і якість водіння повинні бути як в комунальному, так і в приватному транспорті. Якщо ми закупимо датчики, які не підтримують вимоги, то не зможемо зробити єдину систему. Якщо устаткування не буде відповідати умовам, то такі договори не слід підписувати», – повідомив Андрій Баранов.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Stroika
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: