СумБуд
СумБуд

Стратегію розвитку аграрно-промислового комплексу Сумщини вже активно втілюють у життя

 Поділитися

Поділитися в

Про це на прес-брифінгу заявила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева. На її думку, сьогодні Сумська область має великий потенціал у сфері сільського господарства, а також у зеленому туризмі, інфраструктурі, науці.

«Міністерство діє відповідно до стратегії розвитку аграрного сектору 3+5, у якому ключовим напрямком є розвиток сільських територій, розширення ринку збуту, сприяння підвищення якості та безпечності харчових продуктів», – переконана заступник Міністра.

Втілити ці зміни у життя вирішили за допомогою проекту «Господар», у якому станом на сьогодні погодились взяти участь 20 фермерських господарств Сумщини.

«Ці люди думають про майбутнє. Нам треба змінювати ментальність, переходити від традиційного виробництва, бо думаємо перш за все про прибуток, а це не правильно», – говорить Ольга Трофімцева.

Для успішного та довгострокового процвітання українського аграрно-промислового комплексу важливо залучати кваліфікованих спеціалістів, які грамотно побудують роботу та зможуть підвищити конкурентну спроможність українського виробника не тільки на вітчизняному ринку, а й у світі. Таку думку висловив директор з корпоративних комунікацій та зв’язків з громадськістю Nestle в Україні Володимир Співак. Він впевнений, що саме бізнес має розвивати сільське господарство:

«Ми прагнемо виробляти продукцію найвищої якості, для цього сировина також має бути найкращою. Можна надати дотацію, вплинути на кілька врожаїв, а можна забезпечити довготривалу підтримку аграрної галузі та подбати про майбутнє. Це вигідно для нас, для фермерів, для держави, для планети».

Не зважаючи на чимало переваг програми, переважна частина українських фермерів не поспішають долучатись до її впровадження. Ректор СНАУ Володимир Ладика запевняє, що програма «Господар» – це шлях до подолання проблеми непоінформованості населення про умови ведення бізнесу. Частина цього проекту – це програма RISE. Вона активно та успішно використовується у Європі. Програма дозволяє фермерам отримати розгорнутий аналіз стану господарства, виявити проблемні місця, оцінити перспективність. Допоможуть у цьому спеціалісти.

«Програма дає підказку фермеру. Це можливість простежити стан виробництва та якість продукції від поля до столу. Відповідно дуже важливо мати достатню кількість спеціалістів з проведення оцінки не тільки серед викладачів, а й серед студентів. Тому імплементація програми до навчального процесу буде наповнювати галузь кваліфікованими кадрами, які будуть дотримуватись світових агроекологічних вимого виробництва», – впевнений Володимир Ладика.

Слід зазначити, що впровадження програми є добровільним, тож власники аграрних підприємств мають можливість самостійно робити вибір: підтримати реформи чи йти вже звичним шляхом.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
загрузка...
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: