СумБуд
СумБуд

Сумчанам до уваги: з 1 січня збільшилися ставки судового збору

Економіка | 16:11, 2.01.2019
 Поділитися

Поділитися в

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, – у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

З 1 січня 2019 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу становитиме 1921 грн. (стаття 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік»).
У зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму збільшуються ставки судового збору.

Найменування документа і дії, за яку справляється судовий збір, та платника судового збору Ставка судового збору Розмір судового збору в гривнях

За подання до суду:
1) позовної заяви майнового характеру, яка подана:

 • юридичною особою 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1921 грн. і не більше 672350 грн.
 • фізичною особою або фізичною особою – підприємцем 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб 1 відсоток ціни позову, але не менше 768 грн. 40 коп. та не більше 9605 грн.

2) позовної заяви немайнового характеру, яка подана:

 • юридичною особою або фізичною особою – підприємцем 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб 1921 грн.
 • фізичною особою 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб 768 грн. 40 коп.

3) позовної заяви:

 • про розірвання шлюбу 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб 768 грн. 40 коп.
 • про поділ майна при розірванні шлюбу 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 3 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб 1 відсоток ціни позову, але не менше 768 грн. 40 коп. та не більше 5763 грн.

4) заяви у справах окремого провадження; заяви про забезпечення доказів або позову; заяви про перегляд заочного рішення; заяви про скасування рішення третейського суду (міжнародного комерційного арбітражу); заяви про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду (міжнародного комерційного арбітражу); заяви про видачу виконавчого документа на підставі рішення іноземного суду; заяви про роз’яснення судового рішення, які подано; заяви про сприяння третейському суду (міжнародному комерційному арбітражу) в отриманні доказів:

 • юридичною особою або фізичною особою – підприємцем 0,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб 960 грн. 50 коп.
 • фізичною особою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб 384 грн. 20 коп.

4-1) заяви про видачу судового наказу 0,1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб 192 грн. 10 коп.
4-2) заяви про скасування судового наказу 0,05 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб 96 грн. 05 коп.
4-3) заяви про скасування тимчасового обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб 384 грн. 20 коп.
5) позовної заяви про захист честі та гідності фізичної особи, ділової репутації фізичної або юридичної особи, а саме:

 • позовної заяви немайнового характеру 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб 768 грн. 40 коп.
 • позовної заяви про відшкодування моральної шкоди 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1921 грн.

6) апеляційної скарги на рішення суду; заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду; апеляційної скарги на судовий наказ, заяви про перегляд судового рішення у зв’язку з нововиявленими обставинами 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги
7) касаційної скарги на рішення суду; заяви про приєднання до касаційної скарги на рішення суду 200 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги в розмірі оспорюваної суми
9) апеляційної і касаційної скарги на ухвалу суду; заяви про приєднання до апеляційної чи касаційної скарги на ухвалу суду:

 • юридичною особою або фізичною особою – підприємцем 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб 1921 грн.
 • фізичною особою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб 384 грн. 20 коп.

За подання до адміністративного суду:
1) адміністративного позову:

 • майнового характеру, який подано:
 • суб’єктом владних повноважень, юридичною особою 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1921 грн. і не більше 672350 грн.
 • фізичною особою або фізичною особою – підприємцем 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб 1 відсоток ціни позову, але не менше 768 грн. 40 коп. та не більше 9605 грн.
 • немайнового характеру, який подано:
 • суб’єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою – підприємцем 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб 1921 грн.
 • фізичною особою 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб 768 грн. 40 коп.

2) апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв’язку з нововиявленими обставинами 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги
3) касаційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до касаційної скарги на рішення суду 200 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви
5) апеляційної і касаційної скарги на ухвалу суду; заяви про приєднання до апеляційної чи касаційної скарги на ухвалу суду 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб 1921 грн.
6) заяви про забезпечення доказів або позову, заяви про видачу виконавчого документа на підставі рішення іноземного суду, заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб 576 грн. 30 коп.

За видачу судами документів:
1) за повторну видачу копії судового рішення 0,003 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожний аркуш паперу 5 грн. 76 коп.
4) за видачу в електронному вигляді копії технічного запису судового засідання 0,03 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб 57 грн. 63 коп.
5) за виготовлення копії судового рішення у разі, якщо особа, яка не бере (не брала) участі у справі, якщо судове рішення безпосередньо стосується її прав, свобод, інтересів чи обов’язків, звертається до апарату відповідного суду з письмовою заявою про виготовлення такої копії згідно із Законом України «Про доступ до судових рішень» 0,003 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожний аркуш копії 5 грн. 76 коп.
6) за виготовлення копій документів, долучених до справи 0,003 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожний аркуш копії 5 грн. 76 коп.
У разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб 384 грн. 20 коп.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: