СумБуд
Керамо Хит

“Недитяча казка”: сумський парк визнали небезпечним

Інфраструктура | 19:21, 19.08.2019
 Поділитися

Поділитися в

Із метою забезпечення безпеки відвідувачів та працівників Сумського міського дитячого парку «Казка» Управлінням Держпраці у Сумській області було проведено превентивний захід за участю керівників парку і підприємців, які здійснюють господарську діяльність у сфері організації та експлуатації атракціонів на його території. При візуальному огляді встановлено низку грубих порушень з охорони праці, які становлять небезпеку життю і здоров’ю людей.

У заході взяли участь керівники всіх структурних підрозділів Управління Держпраці у Сумській області, які спеціалізуються на питаннях охорони праці.

Перш за все слід зауважити на аварійному технічному стані цегляних будівель «Палац-вежа», в яких є, наприклад, напівзруйновані балкони із необмеженим доступом до небезпечних ділянок. Тобто діти, піднявшись на такі балкони, ризикують впасти з висоти.

Також у торгівельних точках на території парку виявлено обладнання, яке працює під тиском понад 0,05МПа та експлуатується суб’єктами господарювання без наявності у них жодних дозвільних документів, що становить ризик настання нещасного випадку. Скрізь небезпечна електропроводка, закріплена на деревах та у деяких місцях взагалі оголена.

Фахівці Держпраці звернули увагу підприємців, які провадять свою діяльність на території парку, а також керівництва парку на виявлені грубі порушення вимог охорони праці. Вони несуть загрозу життю і здоров’ю людей, свідчать про абсолютну недбалість суб’єктів господарювання, а отже потребують негайного усунення, на цьому зауважили представники державного органу.

На ряду із питаннями безпеки праці фахівці відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління проінформували учасників зустрічі про порядок оформлення трудових договорів із працівниками. Підприємці та працівники парку, що долучилися до бесіди, отримали інформацію про переваги офіційного працевлаштування, мінімальні державні гарантії, соціальний захист тощо.

Також паралельно із превентивним заходом працівники Управління Держпраці у Сумській області провели позапланову перевірку одного із ФОП,  що забезпечує експлуатацію деяких атракціонів у парку, в частині виконання припису Держпраці за результатами попередньо проведеного планового заходу державного контролю. Встановлено невиконання вимог державних інспекторів, нехтування законодавством з охорони праці. Враховуючи зазначене, підприємцю заборонено виконання робіт підвищеної небезпеки. ФОП не має права допускати до таких робіт працівників, у тому числі посадових осіб, які не пройшли навчання і перевірку знань з питань охорони праці. А саме, мова йде про механіка та слюсаря-ремонтника і здійснення технічного обслуговування атракціонної техніки на висоті понад 1,3 метра.

У заходах взяли участь керівники та головні державні інспектори відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку, відділу нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки, відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці, відділу нагляду в АПК та СКС, сектор державного контролю та нагляду у сфері трудових відносин відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Сумській області, а також представники суб’єктів господарювання КП «Сумикомунінвест» СМР, ФОП Ляшенко О.В., ФОП Курбет, ФОП Сухинин Олександр, ФОП Поцелуєва, ФОП Сухинина Олена, пише прес-служба відомства.

Нагадаємо, ще рік тому на сайті Єдиної системи місцевих петицій було зареєстровано звернення стосовно приведення парку до ладу, яке зібрало 255 підписів із 250 потрібних.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: