СумБуд
СумБуд

Керівник Сумської митниці Олександр Щуцький: «Наша митниця завжди прагне бути якісною сервісною службою»

Інтерв'ю, Митниця | 23:00, 30.12.2017
 Поділитися

Поділитися в

Foto

Напередодні Нового року головний митник Сумщини дав інтерв’ю The Sumy Post. Журналісти дізналися про результати роботи митниці, про те, як митники виявляють правопорушення, наскільки багата фантазія у контрабандистів та яку зарплату отримують працівники Сумської митниці.

– Олександре Геннадійовичу, які пріоритети ставилися в роботі на 2017 рік, і яких результатів вдалося досягти?

– Основними пріоритетами на 2017 рік для нас були завдання моніторингу переміщення товарів з метою попередження, виявлення та припинення фактів порушення митних правил, а також виконання доведених до Сумської митниці ДФС індикативних показників доходу загального та спеціального фондів Держбюджету на поточний рік.

Що стосується результатів діяльності, то підрозділами Сумської митниці ДФС було  заведено 881 справу  про порушення митних правил на суму 167 264 804 грн. Також протягом цього року митницею перераховано до Державного бюджету 5 млрд. 790 млн. 11,1 тис. грн. Доведений індикативний показник надходжень митних платежів виконано на 121,3%, який у сумі становить  4 млрд. 774 млн. 700,1 тис. грн.

Згідно з розпорядженням Кабміну, частина коштів від перевиконання митних зборів повинні йти на ремонт доріг. В якій сумі Сумська митниця забезпечила надходження коштів в цьому році?

– За рахунок перевиконання Сумською митницею  ДФС помісячного розпису доходів загального фонду Державного бюджету, Державною казначейською службою України за період січня-вересня 2017 року вже перераховано для забезпечення ремонту автомобільних доріг області 320 мільйонів гривень.

– На вашу думку, які якості головні в роботі працівників митної служби?

– У першу чергу, безумовно, митник – це професіонал своєї справи. Крім того, він має бути максимально ввічливим, коректним, порядним, адже саме митник є тією людиною, зустріч з якою складає уявлення іноземців про  нашу країну.

Ще дуже важливими є такі якості, як спостережливість, гарна інтуїція та вміння розбиратися в людях, рішучість, фізична та психічна витривалість, емоційна стійкість та самоконтроль.

Наскільки популярна професія митника, і які зарплати?

– Не можу порівнювати популярність професії митника по відношенню до інших професій, однак вважаю, що цифри говорять самі за себе. За цей рік нами було проведено 13 конкурсів на заміщення вакантних посад, в яких узяли участь 56 осіб. У конкурсах брали участь і випускники ВНЗ.

Стосовно заробітної плати можу сказати, що протягом 2017 року середня – складала 13 278 грн., у тому числі по посадах: державного інспектора –  8160 грн., старшого державного інспектора – 10 200 грн, головного державного інспектора – 11 170 грн., керівного складу (завідувач сектора, начальник відділу, управління, митного поста та їх заступників) – 14 140 грн, керівництва митниці  (начальник митниці та заступники) – 15 400 грн.

– Які нові методи з’явилися у роботі сучасної митниці, на відміну від радянських часів?

– Відбулося впровадження комп’ютерних технологій у процес митного оформлення. Під час здійснення митних формальностей зараз ми використовуємо сучасні технічні засоби. Застосування програмного забезпечення у роботі сучасної митниці фактично виключає так званий «людський фактор».

Взагалі, робота сучасної митниці спрямована на пошук нових ефективних методів, спрямованих на захист економічних інтересів України та створення умов для спрощення й прискорення митних процедур.

Розкажіть, як перевіряється товар, що перетинає кордон, на відповідність декларації?

– Товари, які перетинають митний кордон України, перевіряються на відповідність митній декларації з використанням усіх наявних методів у залежності від спрацювання системи аналізу ризиків, тобто оцінки ймовірності недотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи під час переміщення через кордон товарів підприємствами та громадянами.

Оцінка таких ризиків здійснюється з використанням спеціального програмного забезпечення, але при цьому не виключаються особисті знання, уміння і навички інспекторів.

– Що, в основному, везуть контрабандисти через Сумську митницю?

– Основний принцип контрабандистів один: що дає найбільший прибуток, те контрабандист і перемістить. Перелік чималий – везуть починаючи від паливно-мастильних матеріалів, валюти, товарів повсякденного попиту, закінчуючи забороненими наркотичними засобами.

Де умільці ховають контрабанду, наскільки багата їхня фантазія?

– Судячи по затриманням, фантазія контрабандистів не має меж.  Як приклад,  в моторному відсіку автомобіля, в системі забору повітря, а також у запасному колесі були виявлені пакунки з марихуаною…

Є яскраві приклади затримань на залізниці. Так, в вентиляційній шахті туалету, біля робочого купе провідників нещодавно було виявлено 10 пакунків марихуани вагою 6 кілограм, в порожнині стіни службового купе провідників митники виявили ювелірні вироби з білого золота у кількості 919 штук…

– Що чекає на Сумську митницю у 2018 році?

– Однозначно скажу, що наша митниця завжди прагне бути якісною сервісною службою, де створюються всі умови для комфортної роботи суб’єктів  зовнішньоекономічної діяльності, швидкого і чіткого проведення всіх митних формальностей згідно з чинним законодавством і, без впливу так званого «людського фактору».

Головними нашими завданнями на наступний рік є виконання в повному обсязі доведених індикативних показників по митних платежах, які перераховуються до державного бюджету, активне виявлення митних правопорушень, недопущення, а в подальшому повне викорінення випадків корупції і інших порушень закону в роботі наших працівників.

– Що ви побажаєте напередодні Нового року сумчанам?

– Сумчанам, а також жителям області бажаю здоров’я, сили, натхнення у Новому році, щоб до кожної родини разом зі святами прийшли мир, затишок і достаток. Нехай наступаючий 2018 рік кожному подарує удачу, яскраві емоції та здійснення найзаповітніших бажань. Щасливих Новорічних та Різдвяних свят!

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
загрузка...
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: