СумБуд
СумБуд

Як народжуються писанки у Сумах?

Інтерв'ю, Культура | 19:07, 8.04.2018
 Поділитися

Поділитися в

Foto

У Сумах, 5 квітня, в Конгрес – центрі СумДу  до свята Великодня відкрилася виставка – фестиваль  під назвою «Писанковий всесвіт». Це щорічний традиційний захід, що відбувається у Сумах напередодні Великодніх свят за підтримки відділу культури і туризму.

На вернісажі нам вдалося поспілкуватися  з директором  Палацу  для дітей  та юнацтва, керівником клуба писанкарства  Валентиною Костровською,  а також керівницею відділу культури і туризму Сумської міської ради Наталією Цибульскою.

Хто є  автором пасхальних експозицій, розміщених на виставці,  ким представлені ці роботи?

В.К. Роботи представлені дітьми, які займаються у клубі писанкарства, що створений та вже 24 роки успішно працює  у Палаці для дітей та юнацтва. Наступного року буде ювілей клубу, тому планується проведення розширеної  виставки. На ній буде  проходити засідання провідних майстрів – писанкарів, а сьогодні ми хотіли  показати, як за ці останні роки дійсно дуже популярним та актуальним становиться розпис писанок.  Ним займаються не тільки майстри, а й дуже багато дітей захоплюються цим видом мистецтва.

Н.Ц.  Автором пасхальних експозицій, розміщених на виставці є учні дитячої художньої школи імені Лисенка, а також  вихованці Палацу для дітей та юнацтва.

Яка головна мета  цієї виставки?

В.К.   Мета цієї виставкипопуляризація  цього виду мистецтва серед дітей і молоді, тому більшість сьогоднішніх робіт це саме дитячі роботи.  Але є на вернісажі і роботи педагогів – майстрів.

Н.Ц. Головна мета – підтримка традицій нашого народу.  Вже декілька років ми спостерігаємо зростання попиту на наші традиційні ремесла, а також  витинанки і писанки. Цей вид мистецтва  не те що відроджуються, а й квітне і буяє разом з настанням весни.

Як   обиралися теми для  Великодніх композицій?

В.К.   Як правило, композиції об’єднуються по мотивам, символіці. Наприклад, у Олени Карманової є колекція писанок під назвою «Сафронівка» вона відтворює етнічну тематику півночі села  Осоївки та має  дуже складний візерунок. Монахов Максим представив писанки, на яких відтворено  зірки, квіткові мотиви, риби.  Кожен  обирає те, що йому подобається. Таким чином, на виставці представлено авторські роботи  із збереженням традиційних мотивів.

Як обиралися роботи для виставки, на що робився акцент?

В.К,  Акцент робився на традиціях  і на якості робіт.  Відбиралися ті, що дійсно краще і естетично тонше виконано.

Яка техніка використовувалася при створенні писанок?

В.К.  Різні техніки. В першу чергу багатоколірна воскова техніка, а також вибільна і мальованки восковими фарбами.

Скільки робіт представлено на виставці?

В.К. Близько шестисот робіт .

Скільки часу було витрачено на підготовку до виставки?

В.К. Ми готували цю виставку протягом двох місяців.

Чи були складності при створенні цієї виставки?

В.К.  Всі організаційні питання, а також питання щодо пошуку  матеріалу для створення наших робіт ми вирішували спільними зусиллями і складності при створенні виставки у нас не було, оскільки це творчість, яка приносить задоволення не тільки нам, а й тим, хто безпосередньо бачить її результат.

Ця виставка проходить вперше чи була вона представлена в минулому році?

В.К. Вже двадцять чотири  роки поспіль ми  проводимо Великодні виставки. Перша з них мала назву «Писанкова магія» і проходила у відділі декоративного мистецтва  Сумського художнього музею, якій на той час розміщувався в теперішньому Воскресенському соборі.

В яких конкурсах приймають участь ці роботи?

В.К.: У шкільних,  обласних і всеукраїнських.  Великодня писанка роботи Ярослави Метрової «Зайчик» в теперішній час представлена на виставці у місті  Києві, інші ми представили на цьому вернісажі, який сумчани зможуть відвідати протягом найближчих двох тижнів.

Яка з представлених робіт в колекції є найбільш складною та трудомісткою?

В.К. Я вважаю найбільш складною по чисельності роботу «Тризуб» – це  витинанкове панно, на якому розміщено близько  90 писанок.

Як  обираються кольори  при створені писанок чому надається перевага?

В.К. Як правило більшість писанкарів для того, щоб правильно читати писанку вибирають чорний, темно – синій, коричневий  або вишневий кольори.  Якщо діти пишуть, наприклад, на темному коричневому яйці,  то в основному жовтим, оранжевим, червоним або чорним кольором, а на білому яким завгодно.

Чим ця виставка буде цікава сумчанам?

В.К. По – перше, вона проходить в формі фестивалю.  Це не просто виставка, а і майстер – клас та  засідання клубу писанкарів, на якому відбувається зустріч з творчими майстрами, де можна поспілкуватися і поділитися досвідом.

Виставка триватиме до 19 квітня поточного року в Конгрес-центрі СумДУ,  вхід вільний.

Анастасія  Літвіненко

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
загрузка...
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: