Керама Хит
Керама Хит

На Сумщині митники попередили спробу вивезення церковного псалтиря (ФОТО, ВІДЕО)

 Поділитися

Поділитися в

Сьогодні на митному посту «Бачівськ» працівниками Сумської митниці ДФС разом із прикордонниками було попереджено спробу вивезення старовинної книги «Псалтирь» написаної на церковній старослов’янській мові.

Знахідка за своїм виглядом та певними характеристиками носить стародавній характер, обкладинка обтягнута шкірою та через століття майже неможливо звичайним оком побачити, якого саме року вона була написана.

Книга виявлена при проведенні митного огляду багажного відділення автомобіля власниці предмету правопорушення. Мешканка Кіровоградщини слідувала у напрямку до Російської Федерації в якості пасажира легкового автомобіля. Знайдений митниками артефакт намагалася перемістити у власному чемодані разом з іншими особистими речами.

За попередніми даними книга написана приблизно в 1913-1916 роках, та за своїми ознаками підпадає під перелік обмежень до переміщення відповідно статті 373 Митного кодексу України, Закону України від 21.09.1999 за № 1068 та наказу Міністерства культури і мистецтв України від 22 квітня 2002 року за № 258(Додаток 1.пункт7).

За даним фактом працівниками Сумської митниці ДФС складено протокол про порушення митних правил. На даний час сам предмет правопорушення вилучено та  передано для незалежного експертного визначення належності  псалтира до культурно-історичної цінності.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Stroika
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: