СумБуд
СумБуд

“Бієнале довіри” у Сумах (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Культура | 20:40, 21.11.2018
 Поділитися

Поділитися в

Що таке довіра та як навчитися цьому почуттю? Сумчани дізналися сьогодні під час тематичної виставки, що відбулася о 17:30 у Конгрес-центрі СумДУ.

У рамках “Бієнале Довіри”, що проходило у Львові 19-21 жовтня 2018 року, проводився Міжнародний конкурс плакатів на тему Довіри. Понад 300 учасників із 30 країн світу надіслали на розгляд Журі близько 500 робіт. На виставці у Сумах представлені 30 найкращих робіт фіналістів Конкурсу. А також плакати, які отримали Приз глядацької Довіри за результатами онлайн-голосування у Facebook.

Спеціальний гостем заходу став Маркіян Іващишин,  співкуратор мистецької частини Бієнале Довіри, засновник Мистецького об’єднання “Дзига”, відомий культурний та громадський діяч, арт-продюсер.

“Довіра – це не тільки проблема України, це проблема усього світу. Кожен трактує це поняття по-різному, що ми можемо побачити на представлених плакатах. Ми всі дуже різні: дотримуємось різних традицій, маємо не однакові політичні, релігійні погляди, але те ще може нас усіх об’єднати – це довіра. Адже все починається з цього почуття”, – говорить Маркіян Іващишин.

Проект “Бієнале Довіри” стартував цьогоріч у Львові вперше. Суми – одне із чотирьох міст, у якому проводиться ця тематична виставка.

“Тема виставки дуже складна. Довіра – поняття суб’єктивне. Над роботами працювали художники та дизайнери, які є трансляторами інтуітивних ідей. Локанічне плакатне мистецтво підштовхує, надихає, мотивує. Ось ці плакати змушують замислитися над таким важним питанням у наш час: що ж таке довіра?” – підкреслює Римма Миленкова, модератор заходу.

“Мені особисто дуже приємно, що виставка завітала до нашого міста. Варто відзначити, що під час обрання фіналістів журі не знали авторів робіт та їх походження. Усього було представлено близько 500 робіт, і лише 30 увійшли до фіналу. Серед фіналістів конкурсу є два представники Сумщини – Аксьон Іванков та Надія Дойчева“, – говорить Ольга Ковалевська, координатор “Бієнале Довіри” у Сумах.

“Зроби крок довіри” – робота Аксьона Іванкова

Робота Надії Дойчевої

” З деякими роботами я мала нагоду ознайомитися у фейсбуці, але наживо плакати зовсім по-іншому сприймаються. Дуже цікаво побачити уявлення про довіру у різних поняттях: у суспільних чи то особистих відносинах. Найбільше мене вразила робота “Рівень довіри”. На ній зображено стереотипність думок суспільства та їх вплив на подальше ставлення до людини” – поділилася відвідувачка Ірина Меркун.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: