СумБуд

“Чехов-фест” у Сумах: від перших днів до сьогодення

Культура | 14:55, 5.03.2019
 Поділитися

Поділитися в

Театр — серце культурного життя міста. Саме під таким гаслом менше ніж за два тижні сумчани зустрінуть сьомий “Чеховфест”.  За роки існування сумчани вже подивились понад 50 спектаклів від провідних театрів з різних міст України, які відвідали більше 20 тисяч захоплених глядачів.

Дарувати сумським шанувальникам театру кращі постановки України — головна ідея фестивалю. Адже не всі можуть собі дозволити їздити на спектаклі в Київ, Львів, Івано-Франківськ.

“”Чеховфест” — фестиваль хітів. Ми не хіт-мейкери, ми хітбрінгери, тобто привозимо хіти в рідне місто. Мета фестивалю — робити гарний, цікавий, масштабний захід, який приверне увагу не тільки сумчан, а й туристів та зробить Суми видимою точкою на карті українського театрального мистецтва”, – говорить Володимир Нянькін, арт-директор фестивалю “Чехов-фест”.

Серед найвизначніших театрів-учасників фестивалю були: Академічний театр імені Леся Курбаса (м.Львів), Київська театральна майстерня “Сузір’я” з Адою Роговцевою, Київський академічний Молодий театр, Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка (за участі міністра культури України Євгена Нищука), “Золоті Ворота” (м.Київ).

Як все починалось

Саме з 2013 року в Сумах з’явилася культурна традиція з нагоди 125-річчя приїзду Антона Павловича Чехова до нашого міста. 17 травня 2013 — перший день фестивалю “Чехов-фест”. У цей день о 18:00 відбулося урочисте театралізоване відкриття фестивалю, біля пам’ятника Сумці на вулиці Воскресенська, де грала класична музика. У церемонії відкриття взяли участь театральні колективи, численна публіка, а також представники влади.

Перший фестиваль охопив 8 вистав від 7 театрів з Києва, Львову, Харкова, Сум. Тоді сумський глядач побачив спектаклі “Олівер Твіст” від театральної лабораторії “Брасіка”, “За зачиненими дверима” від сумського академічного театру ім. Щепкіна, “Провінційний альбом” від сумського театру-студії “Місто С…”, “Чорний квадрат” та “Убивець” від київського театру “Золоті Ворота”, “В очікуванні Годо” від львівського академічного театру ім. Леся Курбаса, “Ну, публіка” від Сумського обласного театру для дітей та юнацтва та “Але все ж таки” від харківського “Театр 19”.

Рекордна кількість глядачів фестивалю

За 7 років фестивалю спектаклі у рамках “Чехов-фест” зіграли на малій та великій сцені театру ім. Щепкіна, у Театрі юного глядача, у Будинку-музеї Антона Павловича Чехова.

Рекордна ж кількість глядачів щороку збирається в театрі імені Щепкіна, що налічує близько 800 шанувальників.

“Вистав, які проходили на фестивалі з аншлагом, у нас багато. Завжди з величезним успіхом проходять вистави з Адою Роговцевою, а також постановки київського Національного театру імені Івана Франка. Це стосується і вистави “Момент кохання” з Євгеном Нищуком, і “Незрівнянна” з Анатолієм Хостікоєвим та Наталею Сумською. Також завжди аншлаги на виставах київського академічного Молодого театру, де грає наш улюблений Олексій Вертинський. “Загадкові варіації”, “Маринований аристократ”, “Потрібні брехуни” – усі вони пройшли з переповненими залами, а квитки не можна було купити ще за кілька днів до вистави. У цьому році, впевнені, буде так само — театр Франка везе “Три товариші”, а Молодий театр – “Дядю Ваню”, – зазначає Володимир Нянькін, арт-директор фестивалю “Чехов-фест”.

“Чеховфест” – єдиний в Україні

Театральний фестиваль “Чехов-фест” не має аналогів у інших українських містах. Специфікою фестивалю є показ найкращих спектаклів України. Учасники фестивалю обираються не за жанрами або специфікою драматургії, а за якістю та популярністю. За словами організаторів, мультидисциплінарний івано-франківський фестиваль “Порто Франко” – рівень, який прагнуть досягти. Адже він поєднує у собі не тільки театр, а й музику, різноманітні перфоманси та освітні проекти.

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: