СумБуд

Сьомий “Чехов-фест”: феєрія-бурлеск на сумській сцені

Культура | 11:41, 21.03.2019
 Поділитися

Поділитися в

У суботу о 19:00 Івано-франківський академічний обласний музично-драматичний театр імені Івана Франка представить сумчанам виставу «Енеїда». У версії художнього керівника театру та режисера Ростислава Держипільского славетний твір став феєрією-бурлеском.

«Енеїда» (2014 р.) за мотивами поеми Івана Котляревського ? бажання режисера продовжити сценічний літопис відомого твору. Івано-франківський режисер відчуває і розкриває в «Енеїді»  дуже важливі саме сьогодні контексти і підтексти. Він створює авторську, доволі мінімалістичну, оригінальну виставу, у якій звучить надважливий мотив ?  народження української нації.

Квитки можна придбати за посиланням

Через імпровізацію, вишукану карнавальність, через чисту кольорову гаму цього сценічного видива, відкривається «інший» Котляревський ? як автор-пророк, котрий передбачив для народженої української нації і серйозні випробування, і процес гартування. Це пророк, котрий стверджував пріоритети ? «мови, віри, виду».

Сценічне рішення «Енеїди» Ростислава Держипільського ? через одночасне існування та взаємопроникнення двох світів. Мікросвіт, уособленням якого є українська хата (де народжується Еней). Макросвіт, як безкрайній космос, подарований українцям (троянцям) для подальших мандрів. Два світи перегукуються, постійно грають один з одним, створюючи сценічне відчуття єдиного відкритого космосу.

За певними художніми ознаками івано-франківська «Енеїда» ? це театр вулиці, театр світлотіні. За внутрішнім ритмом ? це театр поезії. Стилістика цієї вистави ? на перетині авторських світоглядних одкровень, заданих прийомів експромту. Така стилістика ? через поєднання іронії та страждання, гумору та голосіння.

Саме цю виставу вирізняє надзвичайна віра режисера в силу та енергію життя. Його «Енеїда» є взірцем чесного патріотичного сценічного твору.

Вистава розкриває творчий потенціал івано-франківської трупи: кожен актор здатний одночасно існувати у ритмах бурлеску, драми, трагедії, мюзиклу. «Енеїда» сприймається як історія надзвичайно сучасна. Тобто це історія, у якій глядач впізнає і самого себе, відчує напругу нашого драматичного сьогодення.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: