Реклама
jurotat

Сумчанам покажуть колекцію приватного музею Оскара Гансена

Культура | 15:30, 23.02.2018
 Поделиться

Поделиться в

Foto

У Сумах, із  1 березня 2018 року і до кінця місяця,  усі охочі  матимуть змогу побачити перлини так званої «старої колекції»  Оскара Гансена в експозиції Сумського обласного художнього музею, — повідомив prostir.museum

Цими днями минає 100 років відтоді, як до Сум з Києва перевезли кращу частину приватного музею Оскара Германовича Гансена – збирача, підприємця, мецената – на зберігання в міський маєток матері, Олени Августівни Сумовської (нині – вул. Петропавлівська, 58). У 1919 році ця колекція (понад 5 тис. експонатів) була націоналізована і склала основу новоствореного художньо-історичного музею, що носить тепер імя його фундатора Никанора Онацького.

Сама колекція складалась з творів відомих художників зарубіжжя XVII – початку ХХ ст. (таких країн, як Італія, Фландрія, Голландія, Франція, Польща, Австрія, Бельгія, Німеччина, Іспанія, Швеція); з творів вітчизняних митців (Боровиковського В., Айвазовського І., Рєпіна І., Шишкіна І., Левітана І., Васильківського С., Пимоненка М., Котарбинського В., братів Кричевських, ін.); з виробів зарубіжних і вітчизняних мануфактур (вирізняються німецька Мейсенська та французька Севрська порцелянові фабрики, Волокитинський порцеляновий завод А. Міклашевського; мистецтво України.

Зібрання Оскара Гансена дає впевненість в тому, що історія людства – це історія культури і мистецтва, а не історія воєн чи збройних конфліктів.

Художній музей відкритий для перегляду у сб-чт з 9:00 до 17:00, пт — вихідний. Вартість квитка для дорослого — 8грн, студента — 6грн, школяра — 4грн.   

Фото: квартира-музей О.Гансена у Сумах, 1914 р. 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Керама Хит
comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: