СумБуд
СумБуд

На Сумщині медичним закладам слід прискорити темпи реорганізації

Медицина | 07:30, 31.03.2018
 Поділитися

Поділитися в

Foto

Уже у липні цього року заклади первинної меддопомоги області зможуть отримувати пряме фінансування за надані послуги від держави через Національну службу здоров’я. Водночас, укласти договір з НСЗУ медичні заклади зможуть лише у статусі комунальних некомерційних підприємств

Наразі існує вся необхідна законодавча база для зміни організаційно-правової форми із комунальної установи на комунальне некомерційне підприємство.

«Медичні заклади мають стати комунальними некомерційними підприємствами. У першу чергу, це стосується тих, що надають первинну медико-санітарну допомогу – це одна з умов входження у реформування.  Інакше Національний комітет здоров’я України не перераховуватиме лікарям таких медичних закладів гроші за пацієнта, хоч  у нього буде підписана декларація з пацієнтом», – наголосив начальник управління охорони здоров’я Сергій Бутенко під час засідання колегії облдержадміністрації.

Він закликав медичні заклади прискорити процеси реорганізації, оскільки переоформлення може займати близько півроку. Також заклади охорони здоров’я мають бути обладнані сучасною комп’ютерною технікою та мати постійний вихід у мережу Інтернет – без цього медична реформа неможлива.

Комунальне некомерційне підприємство – це підприємство, що утворюється органом місцевого самоврядування в розпорядчому порядку на базі відокремленої частини комунальної власності і входить до сфери його управління.

Вже 108 громад-лідерів розпочали активну роботу, щоб першими ввійти в реформу у липні цього року. Методологічну допомогу протягом всього періоду підготовки місцевим командам надаватиме МОЗ України та проект USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії», компонент підтримки медичної реформи.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
загрузка...
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: