СумБуд
СумБуд

Понад 61 тисячу декларацій із лікарями уклали жителі Сумської області

Медицина | 21:05, 4.06.2018
 Поділитися

Поділитися в

Лідерами щодо укладання угод є Сумський та Буринський райони, серед аутсайдерів залишається місто Суми.

Про це стало відомо під час наради із керівниками міст, районів та ОТГ під головуванням очільника області.

«До 1 жовтня (друга хвиля переходу до нової системи фінансування) і максимум до нового року (третя хвиля) заклади первинної ланки мають підписати якнайбільше декларацій із жителями Сумщини. Якщо ви встигнете це зробити до 1 жовтня, то матимете можливість залучити вдвічі більше фінансів, ніж маєте на сьогодні. На ці кошти зможете покращити оснащення закладів, спрямувати їх на підвищення заробітних плат працівникам первинної ланки тощо. Якщо ж ми будемо відтягувати, то ризикуємо з 1 січня 2019 року взагалі залишитися без коштів «на первинку» і вам доведеться фінансувати заклади за кошти місцевих бюджетів», – зазначив Сергій Бутенко, начальник обласного управління охорони здоров’я.

Нагадуємо, Міністерство охорони здоров’я з 1 липня переходить до нової системи фінансування. Відтепер, подавати заявки, підписувати договори, надсилати звіти про роботу та відповідно отримувати кошти від Національної служби здоров’я України (НСЗУ) заклади будуть тільки через електронну систему охорони здоров’я.

Гроші будуть перераховуватися щомісячно залежно від кількості пацієнтів, які підписали декларації з лікарями конкретного закладу.Планується поступовий перехід до нової системи фінансування. Перша хвиля відбувається вже зараз. Кожна медична установа, що до 1 червня укладе договір з НСЗУ, вже з 1 липня почне отримувати «справедливу» оплату за надання медичних послуг, – йдеться на сайті облдержадміністрації.

Другу хвилю переходу до нової системи МОЗ планує провести в період з 1 липня до 1 вересня. У такому випадку медичні заклади отримають фінансування за системою «Гроші йдуть за пацієнтом» вже з 1 жовтня 2018 року.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: