СумБуд
Керамо Хит

Сумчани без декларацій залишаться без безоплатної медичної допомоги

Медицина | 16:29, 25.02.2020
 Поділитися

Поділитися в

Відділ охорони здоров’я нагадує про те, що з 1 квітня отримати спеціалізовану медичну допомогу безоплатно можна буде лише за направленням лікаря первинної ланки.

Наразі в Сумах уклали декларації з сімейними лікарями Центрів первинної медико-соціальної допомоги 221283 особи (83,3% населення міста). В інших медзакладах, у тому числі приватних, підписано 27707 декларацій (10,5%). Загалом це становить 93,8% населення Сум.

Тим, хто цього досі не зробив, відділ охорони здоров’я нагадує, що з 1 квітня змінюється модель фінансування вторинної ланки медичної допомоги. Отримання спеціалізованої допомоги безоплатно можливе буде лише за направленням лікаря первинної ланки.

Нагадаємо, декларація – це документ, який підтверджує, що пацієнт хоче обслуговуватись саме у цього лікаря. Так, підписуючи декларацію з конкретним лікарем, особа повідомляє Національну службу здоров’я України, що оплата за обслуговування має надходити у вибраний медичний заклад.

Водночас, декларація не підписується «раз і назавжди»: її можна переукласти з іншим терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем. У такому випадку не треба скасовувати попередню декларацію – достатньо просто укласти нову декларацію з обраним лікарем, а зміни автоматично зафіксуються у системі.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: