jurotat
jurotat

У Сумах відкрили сучасний навчально-науковий центр томографії (+Фото)

Медицина | 13:03, 6.02.2018
 Поделиться

Поделиться в

Foto

Університетська клініка Сумського державного університету надаватиме сумчанам та жителям області послуги діагностики на новому сучасному комп’ютерному томографі.

Навчально-науковий центр  комп’ютерної томографії сьогодні, 6 лютого,  урочисто відкрили керівництво міста та області, представники закладів охорони здоров’я та медичних установ.  

Центр створений для надання консультативно-діагностичних послуг населенню та проведення науково-дослідних робіт. Крім того, у центрі будуть навчатися студенти та лікарі різних спеціальностей, а також медичні працівники проходитимуть підвищення кваліфікації. 

Присутній на відкритті Навчально-наукового центру томографії голова облдержадміністрації Микола Клочко зазначив, що колосальний соціальний ефект закладу полягає у його багатофункціональності, адже до справи взялися по-господарськи із залученням науки.

 «СумДУ зміг не лише зберегти обладнання установи, а й багатократно його примножити, спрямувавши потенціал на користь громади. Це сучасний центр, який здатний конкурувати в контексті надання медичних послуг з іншими лікарняними установами, виконуючи, разом з тим, доручення Президента України Петра Порошенка про наближення медичних послуг до людей», – наголосив він.

В заклад придбали новий комп’ютерний томограф Philips Mx8000, який визнано «золотим стандартом» комп’ютерної томографії. У Сумській області це единий томограф у державному закладі.

Томограф — це комбінація рентгенівської установки і комп’ютера. Рентгенівська  установка робить знімки хворого під різними кутами, які обробляються та підсумовуються комп’ютером, у результаті виходить КТ зображення, що дозволяє лікарям «зазирнути» всередину тіла хворого. 

«Для пацієнтів зручність томографу у тому, що він дає змогу  проходити обстеження людям із вагою до 200 кілограм та пацієнтам з «об’ємною» талією, значно зменшує ризик приступу клаустрофобії та автоматично знижує променеве навантаження у залежності від розмірів та віку поцієнта. Для лікарів важливою перевагою томографу є можливість виявлення мінімальних змін внутрішніх органів та можливість зберігати зображення і передавати їх в інші медичні установи через інтернет»,- розповідає директор центру томографії Олег Яковенко.

У центрі томографії будуть працювати висококваліфіковані лікарі із більш ніж 20-річним досвідом роботи з комп’ютерними томографами різної модифікації та з різних напрямків рентгенологічної діагностики: неврології, нейрохірургії, офтальмології, хірургії, гінекології, ортопедії,онкології.

«Пройти обстеження на томографі може будь-хто, житель області або міста, необхідно лише зателефонувати до клініки і записатися. Для студентів та працівників Сумського державного університету діятиме система знижок. Наразі ціни на обстеження затверджуються», —  роз’яснює головний лікар університетської клініки Ірина Моісеєнко.

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Керама Хит
comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: