метизная компания

Ми ніколи не забудемо України втрачених синів…

Суспільство | 17:10, 8.05.2018
 Поділитися

Поділитися в

Foto

73 роки тому закінчився найбільший військовий конфлікт в історії людства – Друга світова війна і у День пам’яті та примирення глибоку повагу ветеранам, які перебувають на лікуванні у Сумському обласному клінічному госпіталі ветеранів війни, висловив голова облдержадміністрації Микола Клочко

Незліченні втрати та страждання, яких зазнала Україна під час війни, нинішні військові дії і нові смерті знову і знову змушують нас осмислити трагічні сторінки нашої історії і згадати тих, хто віддав своє життя за наше мирне майбутнє. Сьогодні чи не з останніх сил, в інвалідних візочках, на милицях і з паличками ветерани хвилиною мовчання вшанували своїх побратимів, які вже з неба охороняють наш спокій…

«Ми згадуємо ті страшні роки, коли Україна була охоплена війною, коли нацизм пройшовся нашими територіями, а ті втрати, які понесла наша Батьківщина є шокуючими – мільйони життів найкращих синів і доньок Україна віддала у тій війні, – звернувся до ветеранів і дітей війни очільник області. – Шкода, але останні чотири роки відбувається гібридна війна і наші сини, як колись їх діди і прадіди пішли боронити наш край. Треба сьогодні згадувати тих, хто загинув і тих, хто зараз на фронті, тих, хто береже наш мир і спокій, щоб ми бачили мирне небо».

Микола Клочко поділився, що його родину, як будь-яку українську, війна теж не обійшла стороною – два його діди воювали.

«І те, що я чув від них, говорило про героїзм і мужність наших людей, які у єдиному пориві боролися з нацизмом. Нехай це буде для нас прикладом того, що лише коли ми єдині і разом, у нас в Україні буде щаслива доля», – додав він.

Заступник голови обласної ради Анатолій Річкаль зазначив:

«Ви не тільки воювали і виграли війну, але й у нелегкі часи розбудували нашу країну. За це вам велике спасибі. Ви передали свій досвід нашому молодому поколінню і вже сьогодні молоді хлопці зі зброєю у руках захищають Україну. Я дякую усім вам!»

Розповіла нам історію свого життя і 81-річна Валентина Соколова, яка ще за років війни залишилась сиротою – її батьки загинули від рук нацистських загарбників:

«Розгромили наші помешкання разом з батьками, а нас, дітей, які вижили, відправили у Саратов. Крім спогадів у мене нічого й не залишилось від батьків… Тому цей день для мене є, мабуть, чи не найважливішим, бо він пов’язує мене з батьками. І я знаю, що вони воювали за мир, за майбутнє, за свободу».

Під час урочистостей для усіх присутніх лунали пісні про війну, материнську любов, долю, життя, які торкнулися найглибших струн душі кожного з нас. А також усіх традиційно годували польовою кашею, яку варили прямо під відкритим небом. Тим часом Микола Клочко зайшов до палат закладу, поспілкувався з тими, хто не зміг вийти на свято, поцікавився їх здоров’ям і побажав мирного неба, здоров’я, віри і стійкості.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Реклама

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: