метизная компания

На Сумщині поліціянта нагородили за врятованого самогубцю з гранатою (подробиці справи)

Події, Суспільство | 22:15, 4.08.2017
 Поділитися

Поділитися в

Дві години наодинці з самогубцем та його… гранатою без чеки

Подія відбувалась в одній з багатоповерхівок Шостки, що на Сумщині. Посварившись із рідними своєї дівчини, 30-річний чоловік витягнув чеку із бойової гранати і хотів себе підірвати. Залишається тільки здогадуватися, які б трагічні наслідки мав би цей вчинок, якби в справу не втрутився офіцер поліції. Він більше години заспокоював агресивного самогубцю, який, нарешті, відмовився від свого задуму і передав гранату до рук правоохоронця.

Події 19 липня 2016 року Олександр пам‘ятає чи не посекундно. Розповідає: зранку, заступаючи в слідчо-оперативну групу, навіть і гадки не мав, як закінчиться чергування, хоча сама служба оперуповноваженого карного розшуку, безумовно, складна та сповнена немалого ризику. Маючи досвід перебування в АТО, він знає: потрібно бути готовим до будь-яких несподіванок, тим більше в такий неспокійний для суспільства та країни час.

Тож, коли близько сьомої вечора до чергової частини поліції надійшло повідомлення від схвильованих жителів однієї з шосткинських багатоповерхівок про чоловіка з гранатою в руці, котрий загрожує себе підірвати, Олександр відразу зрозумів, наскільки серйозна ситуація. Адже оборонна граната Ф-1, яку мав громадянин, при вибуху дає більше трьохсот осколків, що розлітаються в радіусі 100 метрів і вражають все навколо.

Усвідомлювала це й вся слідчо-оперативна група. Тож полісмени одразу виставили охорону, викликали рятувальників та «швидку». До того ж, оповістили мешканців будинку про можливу загрозу вибуху та необхідність задля власної безпеки не полишати квартир.

Всі розуміли – чоловіка потрібно заспокоїти і вмовити віддати гранату. Ситуація ускладнювалась тим, що останній помітно нервував і все частіше погрожував підірвати себе.

Аби заспокоїти громадянина і довести, що не має жодних агресивних намірів, оперуповноважений обережно зайшов у будинок, показав «пусті» руки і слово за слово зав‘язав з ним розмову, при цьому поволі підходячи до чоловіка.

«В той момент важливо було не спровокувати самогубця на агресію, адже у нього в руках й справді була бойова граната без чеки, готова вибухнути будь-якої миті, – згадує Олександр Тищенко. – Я це зрозумів відразу, з першого погляду, і знаю, на що здатні такі «подарунки». Чоловік, до речі, теж знав бойові характеристики гранати, бо також був учасником бойових дій на Донбасі. Саме це стало першою такою своєрідною точкою дотику для подальшого діалогу».

Розмова тривала трохи більше двох годин. Молодий чоловік, який напередодні посварився із коханою дівчиною, а потім ще й і з її батьком, вирішив покінчити з життям. І хотів скористатися для цього прихопленим з армії «сувеніром». Оскільки, зі слів самого потенційного самогубця він хотів вбити тільки себе, і був налаштований цілком рішуче, Олександр довго і вперто переконував того у безглуздості такого вчинку та небезпеці для оточуючих. Врешті-решт, чоловік здався. Він віддав гранату оперуповноваженому, спокійно спустився, сів у службовий автомобіль поліції та погодився давати свідчення.

«Тільки коли все скінчилось, я зрозумів всю небезпеку того, через що пройшов. Ми довгий час стояли поруч один одного. Один невірний рух – граната могла б вибухнути. В такому разі шансів вижити не було навіть теоретичних, – розповідає Олександр. – А тоді розмірковувати було ніколи. Ми в багатоквартирному будинку, навколо, хоч і за стінами – люди, діти. Не важко уявити наслідки вибуху в досить закритому приміщенні. Не приховую – було важко. Громадянин спочатку повів себе агресивно. До того ж, ще й вийняв з гранати чеку, викинув її на восьмому поверсі, а сам спустився на перший. І весь час тримав її затиснутою у руці. Досі не знаю, чому вона не спрацювала. Могла ж, тай мала вибухнути кожної миті. Я як міг його заспокоював. І коли він здався, не лише відчув величезне полегшення, а й зрозумів, що вдруге народився».

У відділі поліції затриманого опитали, і він зізнався, що привіз з АТО не одну гранату. Пізніше правоохоронці й справді знайшли в його помешканні аналогічний боєприпас, і з величезною обережністю вилучили його та знешкодили.

Про всі ці події майор поліції Олександр Тіщенко вдома не розповідав – не хотів непокоїти дружину й лякати 4-річного сина. Проте новина швидко облетіла невеличке місто, і Даша сама про все дізналася. «Так, вона мені тоді багато чого сказала, – посміхається оперуповноважений, згадуючи сімейну розмову. – І була, взагалі-то, в якійсь мірі права. Принаймні зі своєї точки зору. Думаю, ми переосмислили тоді свої відносини, стали ще більше цінувати один одного, сина, своїх рідних, близьких, друзів».

А ще розповідає: затриманого чоловіка в рамках відкритого кримінального провадження помістили під варту, потім – під домашній арешт. Зараз він часто зустрічається зі своїм «хрещеником» у місті, і той щоразу вітається.

Життя, як з‘ясувалось, у молодого чоловіка наладилось, тож він певним чином вдячний правоохоронцю за те, що той утримав його від фатального кроку. Сам же Олександр свій вчинок не вважає ані геройським, ані якимось особливим. Каже: це його робота. І, дивлячись на цього спокійного, поставного, завжди усміхненого чоловіка з хитрими бісиками в очах, розумієш – він прийде на допомогу будь-кому, хто цього потребує. Тому що справжній Чоловік, Захисник, Людина.

Відділ комунікації поліції Сумської області.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: