jurotat
jurotat

На Сумщині відкрили унікальний етномузей

Общество, События | 11:25, 7.10.2017
 Поделиться

Поделиться в

Аутентичну хату, сарай, клуню, колодязь та вітряк  народу, що колись жив на Сумщині, відтворили у селі Нова Слобода Путивльського району. У подібних хатах мешкали представники унікального населення регіону – горюни.

Експонати для музею під відкритим небом частково знайшли у фондах Державного історико-культурного заповідника відділом якого і є новий музей, частково —  шукали у жителів села. Про це розповів директор установи Сергій Тупік, пише СпецКор.

Питання про створення подібної садиби підіймали ще в 70-х роках минулого століття, та до його реалізації так і не дійшли. Відтворити хату горюнів працівники заповіднику вирішили 2 роки тому. Подали проект на конкурс до Сумської ОДА та отримали фінансування. Протягом 2016-го року працівники музею займалися реконструкцією будівель, а в 2017-му наповнювали експонатами та облаштовували зсередини.

«Уся музейна мережа України створена за одним принципом. Усі музеї схожі один на один і переважають в основному тільки краєзнавчі. Відповідно,  набір експонатів там теж схожий. Ми ж вирішили створити музей, якого ще не було в нашому регіоні. Подібні є в Центральній та Західній Україні, а в нас не було, хоча культурний багаж  в нашій області аж ніяк не менший», — говорить директор Державного історико-культурного заповідника м. Путивль Сергій Тупік.

Працює музей кожного дня без вихідних з 9:00 до 17:00 в селі Нова Слобода, що на Путивльщині

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Керама Хит
comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: