метизная компания

На Сумщині з’явився перший патронатний вихователь

Освіта, Суспільство | 16:30, 6.03.2018
 Поділитися

Поділитися в

Foto

Лебедин став першим  містом в області, яке започаткувало патронатне виховання, – інформує Сумська ОДА

Ця щира, сонячна мама трьох дітей давно замислювалася над тим, щоб стати опікуном. Тому коли побачила рекламу патронату, висловила бажання бути вихователем. Ще на початку літа 2017 року вона звернулася до служби у справах дітей виконавчого комітету Лебединської міської ради, де отримала консультацію з цього питання. Як ділиться спогадами сама Антоніна, страх, звичайно, був:

Я хвилювалася, довго думала над тим, чи потрібно це мені взагалі. Зрозуміло, що працювати в основному потрібно буде з важкими дітьми з сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах. Добре все обдумавши, зрозуміла, що зможу це зробити. У мене є досвід у вихованні 3 дітей, найменшому вже 24 роки. Але сумніви були лише на початковому етапі. Зараз я не боюсь і готова працювати.

Нещодавно міський голова Лебедина Олександр Бакликов та патронатний вихователь Антоніна Гайдук підписали договір про надання послуг з патронату над дитиною в місті. Патронат є інноваційною послугою і  передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини, яка потрапила у складні життєві обставини, у сім’ї патронатного вихователя на період подолання її батьками складних життєвих обставин.

Підтримку біологічній родині дитини у вирішенні проблем, щоб дитина невдовзі змогла до неї повернутись, будуть надавати фахівці міждисциплінарної команди, до якої входять спеціаліст служби у справах дітей, патронатний вихователь, фахівець із соціальної роботи, спеціаліст-психолог, інші спеціалісти.

Найважливішим в патронаті є те, що базові послуги догляду, виховання дитина отримує в сімейних умовах, вона продовжує спілкування з близькими людьми, друзями, відвідує свій же дитячий садок чи школу. У ситуації, коли дитина перебуває недалеко й біологічні батьки можуть із нею бачитись і спілкуватись (якщо таке спілкування є безпечним), соціальним працівникам легше сформувати у батьків мотивацію до змін та здатність опікуватися дитиною. А це дає можливість органу опіки та піклування приймати обґрунтовані рішення, спрямовані на забезпечення найкращих інтересів дитини.

 

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: