Реклама

Сумський обласний центр служби крові вразив буковинських науковців

Общество | 20:00, 14.08.2017
 Поделиться

Поделиться в

До Сумського обласного центру служби крові завітав доцент кафедри анестезіології Буковинського державного університету (Чернівці) Анатолій Ковтун. Він давно як науковець займається методами детоксикації, одним з яких є лікувальний плазмаферез, захистив дисертацію з цього напрямку. Вивчав, як працюють центри плазмаферезу у Німеччині, Франції. Зацікавився й Сумами:

«Відколи оновлений центр служби крові відкрився, слідкую за ним через Інтернет. Але дійсність перевершила мої сподівання. Хоч ми у Чернівцях географічно ближче до Європи, але рівень зовсім не той, що тут, у Сумах. Ми працюємо на таких же апаратах, але сама організація роботи тут набагато краща. Хочеться повчитися й задіяти їхні методи».

Вразила буковинського гостя й суспільна активність населення:

«Я прийшов до реєстратури зранку, запитав у донорів про їх мотиви, вони кажуть: головне – це врятувати людей. Ще в СОЦСК прекрасні керівники, дуже відкриті люди, в Києві таких нема, важко отримати потрібну інформацію. А тут все показали, розказали, готові допомогти в роботі. Я приємно вражений таким ставленням і бачу, що я недаремно приїхав сюди, тут є з ким співпрацювати. Хочеться прислати людей на курси, щоб повчилися. Дуже сподобалася методика реєстрації донорів, яка запобігає можливим помилкам, дуже гарно зроблена комп’ютерна система. Сумський центр – це гарний приклад для всіх станцій крові в Україні», – запевнив Анатолій Ковтун.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: