метизная компания

У Сумах планують всі МАФи зробити однотипними

Суспільство | 16:46, 23.03.2018
 Поділитися

Поділитися в

Foto

Управління архітектури та містобудування Сумської міської ради торік розробило «Комплексну схему розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Суми». У січні цього року її затвердив виконавчий комітет міськради. 

Про це сьогодні, 23 березня, під час брифінгу розповів начальник управління архітектури та містобудування Андрій Кривцов.

Нові правила розміщення МАФів створили з метою врахування типології міського середовища, архітектурних, функціонально-планувальних, історико-культурних та обмежувальних чинників та розмежування формату: зменшення площі тимчасових споруд у напрямку від периферії до центральної частини міста, приведення їх до єдиної системи архітектурних типів.

Згідно з новими правилами, затверджується єдиний перелік архетипів, тобто певних рекомендацій щодо зовнішнього вигляду МАФів. Архітектурні типи  – це зовнішній вигляд тимчасових споруд із розміщенням інформації про її власника або користувача, назви продукціїї яка продається. Архетипи передбачають сучасний дизайн з високим рівнем якості реалізації зовнішнього опорядження.

За новою схемою, тимчасові споруди повинні вписуватись в екстер’єр вулиць, навіть відповідати характеру сформованої забудови певного району міста.  А біля кожної тимчасової споруди повинна бути встановлена урна, а також забезпечуватися прибирання прилеглої території в межах 10 метрів.  Ці архетипи, пояснив Андрій Кривцов, потрібні перш за все для того, аби всі МАФи в місті були однотипними.

Також, відповідно до цієї Комплексної схеми Суми діляться на п’ять зон. Кожна вирізняється розмірам самих тимчасових споруд, які там мають розміщуватись:

«Є нульова зона, де взагалі заборонено розміщення тимчасових споруд. Перша зона – ближче до центру і на ній можна розмістити МАФ не більше 7м2. У другій зоні – до 10м2 і так далі. В останній же зоні габарити тимчасової споруди не можуть перевищувати 30 м2 відповідно до чинного законодавства», – пояснив Андрій Кривцов.

Окрім цього,  згідно з новим положенням, щоб спростити процедуру надання дозволів на встановлення тимчасових споруд та їх користування, не обов’язково буде виділяти підприємцю земельну ділянку.  Також в управлінні архітектури вирішили відмінити аукціони на виділення землі, оскільки є небезпека, що з часом тимчасова споруда може стати об’єктом нерухомого майна.

Планується, що нові правила почнуть діяти через 3 місяці.  Проте поширюватися вони будуть лише на тих, хто укладатиме договір з управлінням архітектури після затвердження комплексної схеми, а тим хто хоче його продовжити, потрібно буде привести всі документи і зовнішній вигляд МАФу до затверджених архетипів.

 

 

 

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: