метизная компания

У Сумському районі – котячий сказ: знищуватимуть бродячих тварин

Суспільство | 16:31, 8.06.2017
 Поділитися

Поділитися в

Foto

У Сумській РДА на засіданні державної надзвичайної протиепізоотичної комісії стало відомо про випадки котячого сказу у селі Кіндратівка Сумського району.

Про це доповів Євген Лазоренко, заступник голови комісії, в.о.начальника управління Держпродспоживслужби в Сумському районі.

Експертизою Сумського філіалу ДНДІЛДВС № 000883  від 7-го червня виявлений збудник сказу котів на території с. Кіндратівка Сумського району. Запропоновано ввести карантинні обмеження по сказу котів у населеному пункті, – повідомляє сайт Сумської райдержадміністрації.

У плані щодо ліквідації та локалізації вогнища сказу котів зазначені такі заходи:

  1. Проведення обліку собак та котів на території с. Кіндратівка Сумського району.
  2. Знищення бродячих собак та котів, а також зменшення чисельності не щеплених домашніх собак та котів на території с. Кіндратівка Сумського району. Організація перевезення та захоронення, знищених тварин в скотомогильниках або в спеціально облаштованій ямі. Складення акту утилізації трупів, завірений державною ветеринарною службою.
  3. Провести дератизацію на території неблагополучного подвір’я   та прилеглих територій у неблагополучному пункті.

Повний список заходів додається.

Симптоми сказу у кішок

Сказ у котів може протікати в буйній, паралітичній і атиповій формах.

Буйна форма захворювання включає в себе три стадії: продромальна, маніакальна, депресивна. На першій стадії з’являються незначні зміни в поведінці: кішка лащиться до хазяїна, вимагає уваги, треться головою об руки і обличчя, облизує відкриті ділянки шкіри. Деякі кішки стають дуже збудженими, інші, навпаки, багато сплять або ховаються в темних місцях. Апетит знижений або відсутній, кішка може гризти підлоги, килим, пробувати на смак різні неїстівні предмети. З’являються блювання, пронос і підвищена слинотеча. Як правило, місце укусу турбує кішку – свербить, іноді запалюється (навіть якщо до моменту появи симптомів рана майже зажила).

Продромальна стадія триває 2-4 доби.

На другій стадії (маніакальною) всі ознаки сказу котів посилюються. Слиновиділення стає настільки рясним, що шерсть навколо пащі і на шиї кішки постійно намокає, стає брудною, всклоченной. Нижня щелепа відвисає, розвивається гідрофобія і світлобоязнь. Кішка перестає їсти і пити, проте може ковтати неїстівні предмети. Поведінка стає неадекватною: кішка кидається на всіх, включаючи власника, намагаючись вчепитися в обличчя кігтями і зубами. Заспокоїти таку тварину неможливо – у скаженої кішки відсутня логіка поведінки, її не можна налякати або задобрити. Розвиваються паралічі гортані, кінцівок, може з’явитися косоокість, помутніння рогівки. Часто кішки тікають, можуть нападати по дорозі на зустрічних людей і тварин.

Маніакальна стадія триває 2-5 днів. На третій (депресивної) стадії кішка весь час лежить (параліч м’язів тулуба і кінцівок), можуть з’явитися судоми. Тварина гине від виснаження або зупинки дихання протягом 1-3 днів. Найчастіше кішки страждають на сказ саме в буйній формі.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: