Реклама

Жительку Сумщини госпіталізували із підозрою на сибірську виразку

Общество, События | 14:32, 10.07.2017
 Поделиться

Поделиться в

Хвора наразі знаходиться у лікарні на обстеженні. Медики взяли у неї усі аналізи та відправили їх на перевірку.

За інформацією головного лікаря-інфекціоніста Сумської області Ірини Троцької, остаточного діагнозу жінці ще не поставили, адже немає результатів аналізів. Сама хвора з села Миропілля, де нещодавно виявили сибірську виразку у померлих тварин, тому хворобу лікарі і запідозрили, — повідомляє «СпецКор».

Нагадаємо, 4-го липня у селі Миропілля Краснопільського району виявили сибірку у трупах овець, яких знайшли місцеві поблизу річки. Тварини були заховані у пластикові мішки та прикопані землею. Експертиза хворобу підтвердила. Усі рештки тварин відразу спалили, а ґрунт продезінфікували. Наразі в селі триває 15-денний карантин. Ветеринари перевіряють худобу та проводять щеплення.

Довідка:

Що таке сибірська виразка?

Перш за все – сибірська виразка – хвороба тварин, а не людей.
Сибірська виразка – бактеріологічна інфекція, яка викликана організмом бацили Антракса. Ця бактерія може знаходитися у траві, яку споживають дикі та домашні тварини, як наприклад вівці та корови, переважно у таких районах як Азія, Африка, Південна Америка та південні і східні райони Європи.

Існує три різновиди сибірської виразки:

1. Шкірна, найбільш розповсюджена форма, на шкірну форму сибірської виразки хворіють 95% процентів від загального відсотку.

Ті люди, які обробляють мертвих тварин, наприклад скотобійники та кожум’яки, саме вони становлять велику групу ризику при розвитку шкірної форми сибірської виразки, яку ще називають хворобою Вулсолтера. 

Коли вироби тваринного походження типу вовни чи шкіри інфікованих тварин вступають у безпосередній контакт зі шкірою, саме тоді і активізується інфекція. 

Спочатку людина відчуває свербіж шкіри, потім починають з’являтися маленькі прищики, які нагадують укуси комах, і які також сверблять. Райони ураження шкіри – переважно це шкіра голови, передпліччя чи рук. Протягом 1-2 днів уражені ділянки шкіри набрякають і стають схожими на виразку, приблизно 1-3 сантиметра в діаметрі. Після 2-6 днів уражена ділянка шкіри починає чорніти, відмирати, що і є характерною ознакою шкірної форми сибірської виразки.

Шкірна інфекція антраксу може спричинити і зараження крові, яке у 5-20 відсотках стає фатальним. Але ця форма піддається лікуванню антибіотиками і смертельних випадків небагато. 

2. Легенева форма – дуже рідкісна

Легенева форма сибірської виразки спричинюється інфекцією, яка перебуває у горлі чи трахеї, а потім переміщається до легенів. Бактерії сибірської виразки виробляють токсини, які можуть проникнути у кров та спричинити розпад тканини, навіть крововилив у мозок. 

Перші симптоми легеневої сибірської виразки досить помірні та невизначені, і дуже схожі на симптоми грипу. Це втомленість, слабкість, температура, помірний кашель та біль у грудях. 

Якщо не звернутися за допомогою, то протягом наступних 2-6 днів ця помірна стадія переростає у серйозну задишку, проблеми з диханням, сепсисом та горловою кровотечею. Ця стадія захворювання призводить, як правило, до смерті. 

3. Кишкова – найрідкісніша форма сибірської виразки

Ця форма хвороби може бути спричинена споживанням зараженого м’яса чи, у дуже рідкісних випадках, харчовим отруєнням. 

Перші симптоми цієї форми – нудота, блювання, втрата апетиту та температура. З часом перебування у кишечнику інфекції сибірської виразки хворому стає дедалі гірше – біль живота, блювота кров’ю та сильна діарея. Дуже часто кишкова сибірська виразка має летальний кінець. 

Лікування 

Успішним лікування може бути тільки за умов якнайшвидшого виявлення хвороби та будь-яких її симптомів. Лікування проводиться курсом антибіотиків. Ізоляція хворого на сибірську виразку зовсім не необхідна, так як повітряно-крапельним шляхом хвороба не передається. 

Як довго інфекція може знаходитися в організмі, допоки не виявляться перші симптоми?

Зазвичай, від одного дня до тижня, але інкубаційний період може тривати до 60 днів.

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: