СумБуд

До уваги сумчан: виші України завищують вартість навчання

Освіта | 20:42, 5.05.2019
 Поділитися

Поділитися в

Аудит вартості навчання у вищих навчальних закладах країни показав завищення на найбільш популярних спеціальностях і заниження ціни там, де абітурієнтів замало, – пише  «Всеосвіта».

Перевірка Держаудитслужби показала, що багато установ вищої освіти в Україні необґрунтовано завищує вартість навчання. Так, за період з 2014 до 2018 року щорічно плата за навчання у вишах збільшувалася приблизно на 10%. У попередній період, з 2007 до 2013 року, ціна практично не змінювалася.

Деякі ж вищі навчальні заклади, які мають менший попит серед молоді, навпаки, занижують вартість навчального курсу, чим намагаються привабити до себе абітурієнтів.

У повідомленні прес-служби Держаудитслужби повідомляється, що виші намагаються все ж підтримувати середню ціну навчання у закладі в цілому на рівні собівартості. Для цього вони завищують платню на популярних спеціальностях, як правило, безпідставно. І занижують вартість навчання на непопулярних напрямках.

У Держаудитслужбі зазначають, що існує досить суттєвий розрив у вартості навчання між різними установами освіти з однаковим ступенем акредитації – він складає подекуди 2-3 рази у різних регіонах і містах України. Однак зазначається, що реальну собівартість навчання за окремими спеціальностями подекуди визначити важко.

Аудитори також зафіксували випадки надання навчальними закладами пільг, які не підтверджуються документами, в оплаті вартості навчання для окремих студентів.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: