СумБуд
СумБуд

У Сумах першокласників набиратимуть до школи за новими правилами

Освіта | 09:30, 7.03.2018
 Поділитися

Поділитися в

Foto

Зарахування дітей до перших класів цього року відбуватиметься за дещо зміненими правилами, повідомляє Інфопортал міськради.

Про те, що ж саме зміниться у прийомі дітей до шкіл під час виїзного брифінгу розповіла начальник управління освіти і науки Антоніна Данильченко.

Підготовка зарахування дітей до першого класу за новими правилами розпочалась з 1 вересня минулого року. Зміни спричинені впровадженням на рівні держави Концепції «Нова українська школа» і новим Законом України «Про освіту».

Відповідно до останнього, повідомила начальник управління освіти і науки, дитина, як правило, повинна почати здобувати початкову освіту з шести років. Діти, яким на початок навчального року виповнилось сім років, повинні розпочинати здобуття початкової освіти цього ж року.

Батьки мають право обирати школу для своєї дитини. Проте, спершу потрібно звернутись до навчального закладу за місцем проживання дитини. На сьогодні в Сумах є школи, де попит перевищує пропозицію. Зокрема, це школи № 9, № 6, № 7, № 29, № 30.

У зв’язку із цим, нині багато батьків цікавляться, чи буде проводитись конкурс для першокласників 2018 року. Тут Антоніна Данильченко роз’яснила, що такий не проводився і раніше, окрім спеціалізованих закладів освіти. На сьогодні співбесіди можуть проводитись лише у гімназіях, ліцеях, колегіумах, спеціалізованих школах (школах інтернатах). Проте, це в жодному разі не може бути конкурс, який передбачає перевірку навичок дитини з математики, читання та інше.

Загалом, цьогоріч у Сумах за парти має сісти понад 3100 першокласників.

Наразі управління освіти і науки та працівники цієї галузі готуються до створення нового освітнього простору для майбутніх першокласників:

«Для них ми готуємо 114 класів. А оскільки у програмі відбулось багато змін, то на сьогодні одним із важливих питань є кадрове питання. На сьогодні Міністерство визначило тренерів, які проводять співбесіди з педагогами. Проте, ще не всі школи повністю забезпечені педагогами, які працюватимуть за новою освітньою системою», – розповіла Антоніна Данильченко.

У цьому році з міської казни планується виділення в середньому близько 200 тис. грн. на кожен клас, де діти навчатимуться в рамках Концепції «Нова українська школа».

Та все ж, наголосила начальник управління освіти і науки, велика увага приділяється участі батьків у навчальному процесі їхньої дитини:

«Разом із зміною змісту навчання, змінюємо і вектор спілкування з батьками. Тільки спільними зусиллями батьків та педагогів можна змінити зміст навчання. Багато заходів спрямовуємо на те, аби донести до батьківської громадськості, що вона також є учасником освітнього процесу», – сказала Антоніна Данильченко.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
загрузка...
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: