СумБуд
СумБуд

Які новації ЗНО чекають на випускників?

Освіта | 21:42, 15.01.2018
 Поділитися

Поділитися в

Foto

Зовнішнє незалежне оцінювання у 2018 році буде проведено з 22 травня по 13 червня. Яких новацій варто чекати вступникам, розповіли директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко та начальник управління освіти і науки Антоніна Данильченко.

Цього року вперше у тестах з іноземної мови запроваджений новий формат завдань з розуміння мови на слух – аудіювання, та два рівні складності. У Сумській області ЗНО з іноземної мови проведуть у Сумах та Шостці. Це пов’язано із технічним забезпеченням проведення аудіювання.  А взагалі проводення ЗНО буде організовано у 6 округах: у Сумах, Глухові, Конотопі, Охтирці, Ромнах та Шостці. Кожен зареєстрований учасник має право скласти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів.

Для вступу на спеціальності “Стоматологія” , “Медицина”, “Педіатрія” – мінімальна кількість балів повинна бути не менше 150 з усіх предметів.

Випускники ПТУ та закладів освіти І-ІІ рівнів акредитації у форматі ЗНО складатимуть державну підсумкову атестацію за курс повної загальної середньої освіти з української мови.  Таким чином на Суми припадає найбільше навантаження порівняно із рештою округів проведення тестування.

Також, з використанням технології ЗНО будуть проведені вступні випробування для здобуття ступеня “Магістр” з спеціальностей 081 “Право” та 293 “Міжнародне право”. Для вступників за спеціальностями галузей знань 03 “Гуманітарні науки”(крім спеціальності 035 “Філологія”), 05 “Соціальні поведінкові науки”, 06 “Журналістика”, 08 “Право”, 24 “Сфера обслуговування”, 29 “Міжнародні відносини” буде проведений вступний іспит з іноземної мови у форматі ЗНО.

Серед предметів тестування – українська мова і література, математика, іспанська, німецька, французька мови, англійська мова, біологія, історія України, географія, фізика, хімія.

Як зазначив директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко, традиційно реєстрація учасників ЗНО триватиме з 6 лютого до 19 березня. Строки основної сесії – 22 травня-13 червня, додаткової – 2-11 липня. Пробне тестування проводитиметься 24 березня та 31 березня. Зареєструватися бажаючим потрібно з 9 по 31 січня на сайті Харківського РЦОЯО. Вартість одного пробного тесту складає 129 гривень по Харківському РЦОЯО.

Взагалі у цьому році планують проведення ЗНО для близько 10 тисяч учасників з Сумської області, з них більше 4700  – випускники шкіл, 1600 учасників від закладів професійно-технічної освіти та більше 2300 учасників від закладів І-ІІ рівнів акредитації.

 

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: