СумБуд
СумБуд

До перевірки доступності об’єктів будівництва мають залучатися особи із інвалідністю

Політика | 10:00, 5.06.2018
 Поділитися

Поділитися в

На цьому під час колегії облдержадміністрації наголосив керівник області Микола КЛОЧКО

«Я ще рік тому наполягав, щоб фахівці Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Сумській області, приймаючи об’єкти будівництва, звертала увагу на будівельні норми і вимоги, в тому числі й у питаннях доступності. А головне, на те, чи пристосований цей об’єкт насправді для людей із інвалідністю, – зазначив Микола КЛОЧКО. – Тому що в дійсності, і про це говорив Прем’єр-міністр України Володимир ГРОЙСМАН, саме особа із інвалідністю намагається скористатися цією доступністю і не може. Тому я просив би перед тим, як здати об’єкт в експлуатацію, запросити тих людей, для кого насамперед ви будуєте цю доступність, які б перевірила її «на ділі».

Про це говорив і присутній на колегії радник голови облдержадміністрації Олег ГАП, який є членом обласного комітету доступності: «Чомусь з нами ні будівельники, ні ДАБІ в Сумській області, ні місцева влада не консультуються щодо питань забезпечення доступності в будинках, які сьогодні проектуються, будуються і здаються в експлуатацію. Залишається сьогодні проблема із доступністю шляхів і переїздів, що будуються за застарілими нормами. А наслідки цих «будівництв» – це ускладнення життя для нас, людей з фізичними вадами».

Як повідомив начальник обласного управління містобудування та архітектури Олег КРИВЦОВ, більшість шкіл, медичних закладів, ЦНАПІВ на Сумщині є недоступними, або частково доступними. Та й ті, що будуються чи ремонтуються сьогодні, теж мають свої недоліки щодо створення безбар’єрного доступу.

«Минулого року у Сумській школі №7 було проведено капітальний ремонт сходів до школи, побудували пандус із порушенням державних будівельних норм. І на цей ремонт було витрачено 100 тисяч гривень», – навів приклад посадовець.

У відповідь на це Микола Клочко зауважив, що сьогодні на обласному рівні та на місцях необхідно розробити програми, які б регулювали подібні ситуації. А також забезпечували не лише кошти, а й використання їх саме на реконструкцію будівель і забезпечення безбар’єрного доступу до них людей з інвалідністю.

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Реклама

метизная компания
загрузка...
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: