СумБуд
СумБуд

Джордж Роллер у Сумах розповів, що стало однією із причин швидкого світового успіху США: на чому базується ефективне державне управління і характер такого лідера

 Поділитися

Поділитися в

Минулого тижня до Сум із візитом приїздив Джордж Роллер, аби поділитися власним досвідом щодо державного правління як засновник та колишній керівник християнського Центру державного правління при Конгресі США. 

На Сумщину він приїхав на запрошення друзів, де долучився також до молитовного сніданку. Сумчани могли відвідати відкриті лекції гостя, зокрема для студентів СумДУ, СНАУ, журналістів, громадських діячів та політиків були підготовлені спеціальні зустрічі.

Журналісти The Sumy Post потрапили на останню – щодо ефективного державного управління та про лідерські якості та духовні цінності, на яких базується особистість лідера, державотворця чи політика.

Хто такий Джордж Роллер?

Джордж Роллер – громадський діяч, політик, доктор юридичних наук. Народився у 1946 році.

Він є засновником та співкерівником “Капіталійського пагорбу”, який організовує стажування для молодих лідерів в Конгресі та інтегрує молодь в політику державного управління. З 2003 по 2017 роки – директор центру державного управління на основі християнських принципів імені Кенеді при Конгресі США.

Отримав ступінь бакалавра в університеті Іллінойс. Здобув магістерську ступінь та доктора юридичних наук в університеті Маямі. 35 років життя відвів сфері освіти як викладач англійської. Під управлінням Джорджа Роллера знаходилось 22 вчителі англійської. Після захисту першої наукової ступені почав незалежну практику у юриспруденції, яка триває уже впродовж 25 років. За цей час здійснював адвокатську діяльність та представництво великих компаній. Балотувався на пост віце-губернатора штату Флоріда.

Джордж Роллер упродовж багатьох років пов’язаний із співпрацею із Україною у справах щодо усиновлення українських дітей в США. Торік він був запрошений у Київ на святкування 500-річчя Реформації. Цьогоріч приїхав до України задля участі у Національному молитовному сніданку, сімейному форумі.

“Ми співпрацювали із Україною із 1993 року, проте, це була зовсім інша країна у порівнянні із сьогоденням. Тоді ми приїхали до Одеси, де допомагали будувати семінарію. Хоча й спочатку нас лякала темрява на столичному залізничному вокзалі і усвідомлення того, що світиться лише одна лампочка, і окрім нас пасажири ще чекали на рейс, тобто їх для них це звично, не дуже сприяла нашому позитивному сприйняттю, приїхавши до Одеси, де ми жили у сім’ї – ми закохались у вашу країну”, – зізнався Джордж Роллер.

Про себе у Конгресі сьогодні

Це правда, я дійсно кожного дня спілкуюся з членами Конгресу США. Також я займаюся підготовкою працівників та членів Конгресу для організації молитовних сніданків, що є чудовою можливістю виражати свій світогляд людям різних політичних сил, незалежно від політпереконань.
Я спілкуюся з ними в якості міссіонера, якщо вони шукають віри і дороги до Бога. А для тих, хто знайшов для себе його, допомагаю зростати у своїй вірі, аби вони могли цим ділитися у Конгресі.
Для себе я будую відносини з членами конгресу США задля справжньої дружби та цього глибокого почуття взаєморозуміння.

Дружина Джорджа Роллера підтримує його у виступах на Україні

Я дізнаюсь про потреби і можливості допомоги різного роду: для тих хто бажає, звісно, вчу, яким чином вивчати біблію, як ділитися вірою з іншими людьми правильно, як розуміти і впроваджувати християнський спосіб життя і світогляд. Так ми можемо поспілкуватися, наприклад, за вечірнім барбекю. Я щиро радий, що ми мали можливість разом із керівництвом облдержадміністрації помолитися за Україну разом, та обговорити питання, які хвилюють обидві сторони за аналогічним молитовним сніданком.
Я у добрих стосунках із віце-президентом Конгресу Майком Пенсом. У Конгресі справу у більшості я маю зі стажерами – молоддю, яких знайомлю із Капітолією. Серед них – молодь Німеччини, Франції, Норвегії, але у всіх вирішене питання із візою на 100%. В Україні ж щодо даного питання наразі лунають суперечливості.
Взагалі на програму стажування з’їзджаються у Вашингтон до 30 тисяч людей, більшість з них направлена до багатих конгресменів, або до сенаторів по округу. Однак я також бачив багато людей на стажуванні і в неурядових організаціях, приватних фірмах, організаціях. Фірми-лобісти також залюбки приймають стажерів
Тому якщо ви працюєте з молоддю і хтось хоче пройти стажування у Капітолії, то це можливо. Звісно, такі стажування не є безкоштовними, проте деякі християнські організації можуть забезпечити вас деякою матеріальною допомогою за необхідності.

Щодо успіху США за короткий час та лідерських рис, які сприяють ефективному державному правлінню

Я хочу поділитися своїми думками щодо лідерських рис, які повинні бути притаманні справжньому лідеру, який має на меті вести чи вже веде за собою людей. Які ж якості, ми як лідери повинні мати? Як лідери, які задіяні у підпорядкуванні та державному правлінні?

Це деякі цінності, які гідні нашої уваги і того, щоб їх застосовувати у власному житті. Я пропоную вам дуже ретельно підбирати, на яких цінностях грунтувати ваше життя і працю, бо саме вони будуть визначати курс, яким буде йти Україна майбутні декілька поколінь.

Перша – характер.

Характер означає цілісність, чесність та правдивість. Характер формує поняття заборони “Не красти”, “Не брати хабарів”, “Не зраджувати дружині”.Характер – це не просто балачки і розмови. Політики часто говорять про свій характер чи суперника, але через їхні дії ми згадуємо співпадіння дій зі словами, та, власне, їх із характером людини.  Тому для нас, людей, характер важливо розвивати. Якщо наш характер і наші дії не співпадають -це означає, що в ньому є проблеми. Я не знаю вас, я думаю, що можливо, багато хто із вас –  талановиті люди, які мають певні здібності, обдарування, щось  із цього ви успадкували від батьків, однак я вірю. що характер – це вибір. Результатом формування правильного вибору є довготривалий успіх. Мені хочеться поділитися із вами своєю улюбленою фразою:

“Якщо ти думаєш, що ти ведеш за собою людей, оглядаєшся, але не бачиш позаду нікого –  ти просто гуляєш”

Лідери – це ті, за ким йдуть, проте лідер не може піднятися вище рівня свого характеру. Наприклад, скажімо, у тих ситуаціях, коли стає відомо про негативний факт із його життя, а саме, коли репутація є прекрасною, характер переживає падіння, відповідно, і здібності також.

Друге – харизма

Харизма – це здатність притягувати людей. Якими якостями володіють такі люди? Вони – сповнені ентузіазму та оптимізму, ці люди люблять життя. Чи хочеться вам бути з негативом? Я хотів би бути з тими, хто з надією дивиться в майбутнє.

Я помітив, що у людей тут немає надії. Я хотів би вас підбадьорити. Я можу чесно сказати, що Україна – це зовсім інша країна і багато чого уже покращилось у порівнянні з тим, що було десятки років тому. Я
бачу покращення у соціальній та економічній сфері, суспільство не може бути ідеальним – нам завжди є куди зростати. Я хочу зазначити, що у теперішніх умовах потрібно зазначати для себе, що хороші речі – все ж відбуваються. У обох країнах.
Люди з харизмою – вони дають надію…

Третє – відданість

Гарним зразком відданості є митець Мікіланджело. Відданість починається з серця і продовжується у досягненні. А також відкриває двері.
Четверте – комунікація
Пропонує наступне – спрощуйте повідомлення. Не намагайтеся виразити синонімами чи довгими реченнями те, що ви думаєте. Не тільки що а і як. Перед комунікацією завжди стоїть довіра – саме вона повинна забезпечувати правду.

П’яте – компетентність

Компетентність – це зростання над собою, саморозвиток. Лідеру необхідно постійно підвищувати свою компетентність. А також, кожного дня на роботу потрібно приходити з очікуванням прекрасно проведеного дня на ній. Не дивлячись на безлад у голові, який так часто стосується проблем у сім’ї, поганого настрою, недосипу та інших. Однією із цілей лідера є націлення на самовдосконалення та створення найбільш ефективної версії себе.
Моїй мамі було 93 роки і жила вона поряд у квартирі, коли Організація християн-урядовців запропонувала мені очолити Центр. Якщо чесно, я не міг взяти і покинути маму – для цього необхідно було переїхати за півтори тисячі миль від неї. Я погодився зайняти цю посаду лише у нас. І в кінці кінців так і сталося. Це було чудо для мене: їй треба було знаходити лікаря, перукаря, друзів, у свої 93 вона постійно чимось займалась: плетінням, вишивкою. У 95 років її зір почав погіршуватися, вона більше не могла читати розумні книжки, і через це почала слухати аудіо книги. Кожного дня вона повторювала: “Я вчилася, слухаючи”. Пізніше, вона потрапила у інформаційний вакуум, де її знання виявились просто унікальними. Ніхто не очікував від 95-річної жінки цих знань.

Нам життєво необхідно вивчати нові можливості самореалізації у соціальній сфері, стояти на місці більше просто неможливо. 

Шосте – “пройти додаткову милю”

Ця фраза – “пройти додаткову милю” іде від Ісуса. На той час територія знаходилась під контролем Римської Імперії, і римський легіонер міг змусити нести багаж на відстань милі. Абсолютно будь-кого де міг собі забажати зупинити, відволікти від своїх справ чи дороги і змусити милю йти із його багажем. У цій притчі Ісус вчить: “Пронеси дві”.
Буквально, це означає навчитися робити більше, ніж від нас очікують. Ми цим надихаємо людей навколо нас, а особливо тих, які знаходяться чи знаходитимуться у нашому підпорядкуванні.
Сьоме – сміливість
Сміливість – здатність робити те, що треба, не зважаючи на страх. Це сила іти вперед у невідоме і незручне, але йти і досягати. Ісус казав: “Не бійтеся”.
Якщо ви лідер і ваш страх паралізує вас, це не надихне нікого. Людям потрібна сміливість інших, щоб вирішувати проблеми у відносинах між людьми. 
Усі ми знаємо цей незручний момент, коли у діалогі між людьми є постійна напруга. Здається, більшості людей легше цю проблему ігнорувати, але це не є здоровим та ефективним рішенням для обох сторін.
Сміливість потрібна для і для того, щоб попросити вибачення, аби у відносинах пройшов процес зцілення. Хоробрість і сміливість у лідерів формує відданість у їхніх послідовців.
Восьме – щедрість
Щедрість до інших є задоволеністю тим, що ми маємо. Це вміння ставити потреби людей перед власними. Давати тим, у кого є менше ніж у нас. Ми не дозводяємо жадібності контролювати наші вчинки, слова, адже гроші – це лише ресурс. Саме так потрібно до них відноситися.

Не варто забувати про те, що українцям є за що бути вдячними у цьому житті.

 Дев’яте – ініціатива
Лідери завжди знають, чого вони хочуть. Лідери не будуть несміливими у прийнятті рішень.
Їх важко збити з курсу і завдяки цьому вони можуть вести за собою людей. Початок досягнення лідера – бажання.
Лідерів ініціатива пхає до дій – він не чекає, поки хтось змусить його щось робити, рухатися і перемішувати людей із зони комфорту. Проте, лідери частіше ризикують, а отже – частіше можуть помилятися. Але принаймні, кожна нова помилка робить вас  ближчими до успіху.
Творець сучасної електричної лампочки 999 разів помилявся у своїх рохрахунках, для того, щоб задіяти правильну комбінацію елементів для яскравого світла. Продовжуйте, ризикуйте, і у тисячний раз все вийде.

Десяте – пристрасть

Із бажання досягнення. Бажання визначатиме вашу долю. У кожного світового лідера були свої пристрасті: у Ганді –  це права людини, у Черчіля – свобода, у Гейтса – технології.

Пристрасть збільшує силу волі. Якщо ви йдете за власною пристрастю і не керуєтеся очікуваннями оточення, тоді вам під силу неможливе.

Кожен відомий винахідник стикався із повним непорозумінням та байдужістю людей, адже люди повністю посилались на Бога і були переконані, що покращити умови їхнього існування неможливо, адже Бог би це врахував. Проте, через пристрасть ці люди роблять неможливе. Я маю на увазі, авіацію і тому подібні речі.
Одинадцяте – позитивна позиція
Я переконаний, що наше ставлення до людей, життя і роботи – наш вибір. 
Ми з дружиною відвідали Аушвіц – перший нацистський концтабір. В цих концтаборах померли мільйони, але деякі вижили. І коли журналісти та психологи спілкувалися з цими людтми, виявилося що у них всіх є спільна риса – позитивне ставлення. Ставлення визначає дії, переможця визначає ставлення.
Люди, які з вами працюють – це віддзеркалення вас як керівника. Якщо ви приходите на роботу, а там все сумно – то вгадайте, в чому причина. Люди також відображають і ваше ставлення.
Кажіть цій людині добро і намагайтеся її підбадьорити у дзеркалі. Скажіть їй, що сьогодні встигнете дуже багато зробити та що будете сьогодні дуже добрим до тих, хто вас недолюблює. І тоді вони будуть посміхатися.

Про Біблію і Бога

Всі ці якості грунтуються на християнських принципах, які ми змалку чули із Біблії. Я пропоную вам дуже ретельно підбирати, на яких цінностях грунтувати ваше життя і працю, бо саме вони будуть визначати курс, яким буде йти Україна майбутні декілька поколінь.
Я хотів би заохотити будувати власну систему цінностей на християнських засадах, які пройшли перевірку часом і практикою протягом 2 тисяч років. Будьте прагматичними і вибирайте ті, які працюють, а не ті що модні і актуальні.
Україна благословенна ресурсами, освідченим населенням. Потенціал, який мають українці як нація – необмежений. Якщо ви приймете ці цінності як кермо та курс розвитку для своєї нації, кожен із вас допоможе стати благоловенній країні ближчою до Бога. Я впевпений, тоді він допоможе подолати все і цією допомогою – підбадьорить.

Що є справжніми європейськими цінностями і чи є винен у депресивності пострадянського простору?

Події на початку 90-х направили країни колишнього СРСР в глибоку смуту. Тоді з’явилася відмова від сімейних цінностей, результатом чого є збільшення кількості розлучень. У 2014 році Україна знову заговорила про європейські цінності, але чи відповідають вони метальній сутності українців, адже корупція у нас як була, так і лишається. Що є виною цьому і чи спекулюють ними?
У американської нації є вільна воля, є свобода, проте, за останні 20-40 років деякі закони “йдуть у розріз” із Божою волею. Це стосується абортів. Ті хто слідують за ним, дуже не люблять цей закон, бо вірять, що кожне життя є цінне у Божих очах. Якщо маля не очікуване власними батьками, то десь у світі на нього чекають інші люди протягом усього життя. Майже 200 років усі закони грунтувалися на Біблії.
Хто винен? Можливо, церква була пасивною, тому люди уже сформовані з іншим відношенням до біблійних цінностей. Це набагато помітніше у Європі, адже саме вона була колискою цієї Реформації. Саме тому триває постійна боротьба цінностей.
Я впевпений, що діти краще пристосовуються у житті, коли в сім’ї є мати і батько. Нажаль, у плодах сучасних цінностей ми спостерігаємо розлучення. Навіть людей, які прожили у шлюбі все життя.
Я зі своєю дружиною 45 років у шлюбі. Не купуйтесь на дешеві, нічого не вартісні цінності, бо часто сьогодні треба йти по тяжкому шляху відстоювання справжніх цінностей а не того що пропагують цінувати.

Наталія Тарковська

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
загрузка...
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: