СумБуд
СумБуд

Екологічна безпека жителів Сумщини – спільна відповідальність усіх органів влади

Політика | 20:29, 29.03.2018
 Поділитися

Поділитися в

Питання вивезення отрутохімікатів з території колишнього КСП «Тепличне» у Сумах викликало гостру реакцію учасників засідання колегії облдержадміністрації 

Очільник області Микола КЛОЧКО закликав всі причетні до вирішення цієї проблеми сторони прибрати усі політичні амбіції і діяти єдиним механізмом, працювати чітко, як годинник. «Можна допустити різне трактування фактів, але не можна спекулювати самими фактами», – наголосив голова облдержадміністрації.

Директор Департаменту екології та охорони природних ресурсів облдержадміністрації Ігор КРИВОЗУБ навів приклади роботи щодо перезатарення отрутохімікатів у Липоводолинському та Роменському районах, де не шукали «власників» пестицидів, а шукали шляхи вирішення проблеми.

Про дослідження місць стихійних сміттєзвалищ у м. Суми, наявність підприємств на території обласного центру, де вже зберігаються небезпечні хімікати доповів членам колегії начальник Держекоінспекції в Сумській області Геннадій БАЗАРОВ.

Микола Клочко нагадав присутнім, що раніше були приклади й ефективної взаємодії облдержадміністрації з сумською міською владою. Зокрема, коли у місті Суми виникла проблема із захороненням твердих побутових відходів через переповнення існуючого на той час полігону, до вирішення проблеми підключились Сумська облдержадміністрація і обласна рада, Краснопільська райрада і громада. Тоді спільними зусиллями отримали всі необхідні погодження і висновки на розширення полігону.

«Тоді ми не гралися і не з’ясовували, чи наші це повноваження чи не наші. Ми зробили все можливе, щоб жителі міста Суми не відчули на собі цю проблему, – зазначив Микола Клочко. – Ми ж не зробили так, як це робить італійська мафія – блокують і не пробирають сміття, через тиждень самі мешканці просто за вуха витягають міського голову разом з міською владою».

«Якщо ви хочете, щоб було «друзям – все, а ворогам – закон», ну тоді ми зрозуміли один одного», – підкреслив очільник області і доручив Геннадію Базарову провести в обласному центрі ретельну перевірку екологічної ситуації, а інформацію про стан справ та про тих, хто призвів до такої ситуації, оприлюднити у засобах масової інформації.

Голова обласної ради Володимир ТОКАР, коли почув, що «ціна питання» 30-50 тисяч гривень при міському бюджеті у 3 мільярди гривень, був обурений взагалі існуванням цієї проблеми. Адже у Сумах є ряд підприємств, які мають на своїх територіях спеціально відведені місця, де можна складувати і зберігати відходи І-ІІІ класу небезпеки. Немає лише бажання вирішити проблему.

Керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ також говорив емоційно:

«А шкода, яка наноситься руслу річки Псел? А прибережна смуга? Там, де вони надають дозволи на розміщення «наливайок» вздовж берега річки Псел – це вони вважають комунальною власністю і своїми повноваженнями, хоча прибережна захисна смуга – це державна власність».

«До обласної влади ніхто не звертається, бо знають, що ніхто не дасть в облдержадміністрації таких дозволів. Кожен з нас бачить стан прибережної зони. Що зробила міська влада? Якщо це пестициди, то міська влада до цього не має ніякого відношення, якщо прибережна смуга і вона цікава для ведення підприємницької діяльності – це вони вважають своїм, – констатував Дмитро Живицький. – І питання по пестицидам – це лише одне з багатьох порушень, які виявлені під час перевірки облдержадміністрацією виконання делегованих повноважень Сумською міською радою».

Підбиваючи підсумки обговорення цього загрозливого для всіх жителів міста Суми питання Микола Клочко наголосив:

«Нам потрібно діяти спільно, бо якщо буде кожен за себе, то нічого хорошого з цього не вийде. І спільні інтереси ми маємо захищати спільно. Прибравши усі політичні амбіції ми маємо діяти єдиним механізмом, працювати чітко, як годинник».

Нагадаємо, що питання перезатарення та вивезення отрутохімікатів з території колишнього КСП «Тепличне» чекає свого вирішення вже декілька років. Але проблему у Сумах можна було вирішити ще у 2014 році, коли обласна влада виходила з пропозицією виділити кошти на перезатарення гербіцидів і пестицидів на території міста. Сьогодні міська влада посилається, що дана ділянка землі не належить місту і відмовляється щось робити з цими відходами, які раніше рішенням міської ради були взяті на облік. Зайнятися вирішенням питання вони погоджуються лише за умови передачі цієї землі громаді міста. Насправді міській владі сьогодні потрібно лише визначити місце для безпечного зберігання отрутохімікатів.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: