СумБуд
СумБуд

«Кавова» розмова із народним депутатом Олександром Сугоняко

Політика | 11:01, 6.05.2017
 Поділитися

Поділитися в

Про свою позицію, творчість та роботу на окрузі та у Верховній Раді України Олександр Сугоняко розповів журналістам The Sumy Post.

– Що для Вас значить фестиваль авторської пісні «Булат»? (розмова відбувалася відразу після закінчення фестивалю, – авт.)

– У душі я поет, пишу вірші досить давно, пишу як українською, так і російською. Тому будь-яка творчість мені близька, тим більше – пісенна. Це своєрідний бальзам для душі у вихорі політичної боротьби і роботи. Олександр Бєльський – один із знайомих мені бардів, член клубу авторської пісні «Булат» – досить недавно поклав мої слова на музику, записавши декілька пісень. За можливості намагаюся підтримувати творчі особистості та такі заходи, як фестиваль «Булат».

– З якими проблемами до Вас звертаються жителі Сумщини?

– Під час особистих прийомів та зустрічей з виборцями постійно переконуюся, наскільки погано працюють органи місцевої влади. Майже 80% звернень – це комунальні проблеми: дахи, що течуть, розбиті вулиці, безлад у дворах. Їх мають вирішувати місцеві ради, але зазвичай вони ці проблеми ігнорують, або тяганина навколо них триває роками. Тому якнайскоріше потрібна справжня реформа децентралізації влади, щоб місцеві органи самоврядування мали достатньо повноважень і коштів вирішувати проблеми громадян.

Також немало звернень за матеріальною допомогою, прохань допомогти із працевлаштуванням чи вирішенням земельних питань. Чимало скарг на погану роботу правоохоронних органів, зокрема поліції. Постійно спілкуюся із ветеранами АТО, рідними загиблих у зоні проведення АТО. І лише невелика частина звернень стосується змін у законодавстві.

– Ваша думка з приводу діяльності Верховної Ради України?

– Більшість людей, які сидять у сесійному залі парламенту, не є самодостатніми, і собі не належать. За ними стоять або безпосередньо олігархи, або впливові політичні групи. Загалом в Україні існує  рекордна кількість партій у Східній Європі – майже 350, які часто фінансуються одними і тими ж грошовими мішками. Якщо ми зможемо подолати подібну політичну шизофренію, то, ймовірно, ця ситуація зміниться.  Загалом діяльність Верховної Ради України потребує корінної реформи, як і чимало інших сфер у держави та суспільства. Втім, виборці не повинні забувати про те, що вони самі у 2014 році обрали цей депутатський корпус, його ніхто не призначав. Важливо, щоб вони до наступних виборів зробили своєрідну роботу над помилками, перестали слухати і обирати популістів та поплічників олігархів.

– Як часто Ви відвідуєте округ та спілкуєтесь із виборцями?

– Я постійно знаходжуся у Сумах, крім пленарних тижнів та часу, що необхідний для роботи у парламентському Комітеті з питань транспорту. Скажу більше – у сесійній залі Верховної Ради я морально відпочиваю, бо основна робота депутата мажоритарного округу – це спілкування з людьми. Повірте, це дуже непросто. Наприклад, скільки лікар зможе прийняти пацієнтів за день? Приблизно п’ять – сім.  Мені ж іноді доводиться приймати  удень декілька десятків виборців, а під час зустрічей спілкуватися із сотнями і тисячами. Зараз людям важко, вони обурені несправедливістю, нестатками, їх часто нікому вислухати, тож доводиться вислухувати мені і допомагати, чим можу.

– Недавно на сайті Сумської  міськради з’явилась електронна петиція, ідея якої – поставити ваги для фур на в’їздах до міста. Ваша думка з цього приводу?

– Проблема регулювання ваги вантажівок, чи коротко фур, що просто чавлять дороги, постійно піднімається у Верховній Раді. Є підстави вважати, що невдовзі буде прийнятий відповідний закон, який посилить відповідальність за пошкодження дорожнього полотна. Але громада Сум також має право на придбання подібного вагового комплексу, щоб разом із відповідними службами контролювати вагу вантажівок, що проїздять містом.

– Триває реконструкція молодіжного центру «Романтика». На Ваш погляд, чи була нагальною потреба подібної реконструкції?

– Якщо норма життя закладається у норму права – тоді буде результат, якщо ж ні – його не буде. Маю досвід юридичної роботи близько 35-ти років, за цей час засвоїв одну просту істину: головним інвестором будь-якої країни є народ, головним захисником – теж народ. Тому влада – місцева чи центральна – має максимально враховувати думку українського суспільства. Якщо влада бачить потребу у будь-яких діях, а суспільство, громада – ні, то представники влади мають іти до людей, переконувати їх. На жаль, у випадку із  «Романтикою» нічого подібного не було. Неподалік від неї вже багато років стоїть занехаяна садиба сім’ї Харитоненків. Це культурно-історична пам’ятка, вона руйнується і занепадає, а міська влада чомусь вирішила реконструювати аварійну будову 80-х років ХХ ст., цінність якої під питанням…

Розмову вела Наталія Тарковська

Фото: Володимир Пошва

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: