СумБуд
СумБуд

Народний депутат України Олексій Кириченко обговорив законопроект про донорство з сумськими фахівцями

Політика | 20:33, 10.10.2018
 Поділитися

Поділитися в

З робочим візитом сьогодні завітав до міста Суми депутат Верховної Ради України Олексій Кириченко. З поміж численних зустрічей щільно спланованого графіку народний депутат відвідав і “Сумський обласний центр служби крові”. Приводом для зустрічі стала підготовка до прийняття ВР законопроекту “Про донорство крові та її компонентів і національну систему крові”.

Олексій Кириченко, як член комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я надзвичайно переживає та прагне, аби донорство в Україні розвивалось з урахуванням кращих європейських практик та підтримувалось на законодавчому рівні. А тому до підготовки законодавчої бази він намагається залучити широке коло фахівців, експертів, саме тих людей, які працюють у цій галузі і серцем переймаються за рівень стандарту якості, безпеки забору, тестування, обробки, зберігання та розповсюдження крові людини та її компоненентів.

Адже за словами головного лікаря закладу Світлани Кривцун , ці стандарти затверджені директивою Європейського Парламенту та Ради 27 січня 2003 року. Підписавши Угоду про асоціацію з ЄС, Україна взяла на себе зобов’язання реформувати службу крові. Саме для цього і необхідно привести у відповідність усю нормативну базу.

“Дуже приємно, що діяльність Сумського обласного центру служби крові відповідає стандартам якості ЄС. Тож досвід фахівців, професіоналів, які тут працюють вважаю за доцільне використати в розбудові сучасної служби крові України,” – наголосив народний депутат Олексій Кириченко.

Активісти донорського руху та представники СОЦСК під керівництвом Олени Геренко 5 жовтня уже брали участь в обговоренні законопроекту на засіданні комітету Верховної ради з питань охорони здоров’я. Сьогодні ж у ході дискусії у народного депутата пана Олексія та заступника голови Сумської обласної ради Тетяни Головко виникало багато робочих питань до керівництва закладу.

“Приємно мати справу зі справжніми професіоналами своєї справи, людьми, одержимими добрим ділом та його успішним результатом,” – зауважила голова Сумської територіальної організації РПЛ Головко Тетяна.

Впевнені, що фахове обговорення законопроекту сприятиме прийняттю закону, який дасть позитивний поштовх для розвитку донорства і національної системи крові. Тим більше, коли за справу беруться радикали. Користуючись нагодою перебування в центрі, депутат Сумської обласної ради, координатор розбудови мережі Радикальної партії Олега Ляшка Сергій Демеха безкоштовно здав кров. Адже він точно знає, що його маленька допомога надійде за потребою – до стабілізаційного центру Авдіївської міської лікарні, де рятують життя пораненим українських воїнів та мирним жителям окупованих територій.

“Вважаю, що кожен фізично спроможний громадянин зобов’язаний час від часу віддвати частинку себе на порятунок чиїхось життів. Адже це нам нічого не вартує і навіть корисно, а для когось – це крапля життя,” – підсумував Сергій Демеха.

Отож, сучасному, якісному, ефективному донорстві в Україні бути!

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Реклама

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: