СумБуд
СумБуд

Підтримка проекту організації території парку “Сеймський” на найближчій сесії обласної ради дозволить вирішити ряд питань, які хвилюють жителів області

Думка, Політика | 18:30, 23.02.2018
 Поділитися

Поділитися в

На цьому наголосив заступник голови облдержадміністрації Микола ПОДОПРИГОРА під час презентації проекту перед депутатами обласної ради та громадськістю

Проект організації території РЛП «Сеймський», охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів та об’єктів презентувала депутатам завідувач кафедри екології та ботаніки Сумського національного аграрного університету Вікторія СКЛЯР, яка очолювала групу науковців, що розробляли цей проект.

За її словами, згідно із проектом, парк було поділено на три зони – заповідну зону, яка включає всі існуючі на території парку заповідні об’єкти (заказники та пам’ятки природи), зону регульованої рекреації, в яку включено річку Сейм із прибережною захисною смугою по обох берегах (призначена для відпочинку й оздоровлення) та господарську зону. До останньої включено більшість земель парку і в її межах може проводитися господарська діяльність згідно із загальними вимогами щодо охорони навколишнього середовища.

Як повідомив заступник голови облдержадміністрації Микола ПОДОПРИГОРА, затвердження цього проекту на сесії обласної ради дозволить зняти ряд питань, які хвилюють громадськість сьогодні. У першу чергу, це організація полювання, адже чітко видно, в господарській частині полювання не заборонено. Також зонування території врегулює земельні відносини, тому що сьогодні поки що існує перепона в отриманні прав на нові земельні ділянки.

«Цей регіональний ландшафтний парк створений ще в 1994 році. Лише коли ми спробували привести спільно з обласною радою діяльність «Сеймського»  до вимог законодавства, стали виникати якісь проблеми. Але сьогодні ми робимо крок, який дозволить обласній раді всі ці проблеми зняти, – говорив Микола Подопригора. – Згідно із проектом організації території «Сеймського», практично 95% парку – це господарська зона, на території якої дозволяється рільництво, садівництво, городництво, мисливство, бджільництво, сінокосіння, випасання худоби, збір грибів, ягід та лікарських рослин, випасання худоби, рибальство тощо. Діяльність парку лише накладає додаткові зобов’язання на землекористувачів в частині дотримання екологічного законодавства – це невикористання пестицидів першого і другого порядку, та додаткові санкції за розорення сіножатей і пасовищ (за що не тільки адміністративна відповідальність, а й кримінальна). Саме це питання і турбує сьогодні окремі групи людей, адже його врегулювання перешкодить нецільовому використанню земель парку».

Директор Департаменту екології та охорони природних ресурсів облдержадміністрації Ігор КРИВОЗУБ розповів присутнім, що нині екологічно чисті райони – це рідкість у світі, а продукція, вирощена на таких територіях шляхом органічного землеробства, є більш корисною та значно дорожчою. Тому громадам, які сьогодні знаходяться на території парку, можна було б створити комунальні підприємства і збирати дикі гриби, ягоди, лікувальні трави у промислових масштабах. А це – додаткові надходження до бюджетів, робочі місця тощо.

Підтримав проект зонування парку і депутат обласної ради Сергій ДЕМЕХА:

«На жаль, сьогодні навколо цього парку дуже багато «політики». Мабуть, тому, що окремі латифундисти хочуть забрати ласий шмат землі. Головне досягнення, яке сьогодні ми отримали завдяки нашим науковцям, це проведення зонування. Адже воно допоможе навести лад в земельних питаннях. Тому я вважаю, що депутатський корпус має підтримати цей проект».

А директор комунального закладу обласної ради «РЛП «Сеймський» Сергій ПРОКОПЕНКО озвучив цілий ряд існуючих проблем, зокрема, засмічення території, браконьєрство, розорення земель та безконтрольні вирубки лісів. І запропонований проект є одним із кроків до їх вирішення.

«На жаль, розгляд проекту на сьогодні ще не внесений до порядку денного чергової сесії обласної ради, – наголосив Микола Подопригора. – Але дуже було би правильно, якби його все ж таки внесли на розгляд депутатського корпусу. Адже таким чином ми могли б зняти питання, які хвилюють людей і водночас захистити особливо цінні території».

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: