СумБуд
СумБуд

Позитивні зміни, які наразі відбуваються на Сумщині, пов’язані з децентралізацією

Політика | 16:18, 22.02.2018
 Поділитися

Поділитися в

Foto

Очільник Сумщини Микола Клочко презентував Прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману область і зупинився на найбільш позитивних досягненнях

У своєму виступі голова облдержадміністрації наголосив, що, безумовно, всі позитивні зміни, які наразі відбуваються у різних сферах суспільства, нерозривно пов’язані з проведенням реформи децентралізації. Сумщина вже перетнула децентралізаційний екватор і наразі у 28 об’єднаних територіальних громадах відбулися перші вибори з передбачених Перспективним планом 53. Така арифметика відповідає 6 місцю в рейтингу регіонів України за даними моніторингу процесів децентралізації та реформування місцевого самоврядування.

«Децентралізація на Сумщині – це, перш за все, створення розвиненої інфраструктури об’єднаних територіальних громад, доступність сервісів і послуг для громадян», – підкреслив Микола Клочко.

За його словами, сьогодні у громадах розпочато створення центрів надання адміністративних послуг за європейськими стандартами. І тиждень тому в області за фінансової підтримки програми «U-LEAD з Європою» було відкрито перший оновлений Центр на території Краснопільської ОТГ. Там проведено капітальний ремонт приміщення, умебльовано та обладнано сучасною технікою. Відкриття другого ЦНАПу – у Миколаївській ОТГ на Білопільщині заплановано на березень цього року.

«Досвід децентралізації показав, що успішність та спроможність громад ефективно розвиватися великою мірою визначає якість кадрів, – говорив очільник області під час презентації. – Тож забезпечення об’єднаних територіальних громад висококваліфікованими кадрами є одним із наших пріоритетів. І обласною програмою розвитку АПК та сільських територій на період до 2020 року передбачено фінансування підготовки 25 спеціалістів з регіонального менеджменту за рахунок субвенції з обласного бюджету.

 

«Сумська обласна державна адміністрація в межах компетенції докладає максимум зусиль для прискорення соціально-економічного розвитку регіону, – підкреслив Микола Клочко. – І ми дуже вдячні Уряду, який здійснив ряд кроків для створення механізмів вирішення наскрізних проблем розвитку бізнесу. Це проведення в автоматичному режимі, згідно з черговістю поданих платниками декларацій, відшкодування податку на додану вартість; утворення Офісу з просування експорту при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України; утворення Національного комітету з промислового розвитку, а також утворення в цьому році Експортно-кредитного агентства. І той пакет із 35-ти законопроектів, презентований Вами особисто, Володимире Борисовичу, має вирішити 5 основних завдань – щодо захисту бізнесу, дерегуляції та поліпшення ділового клімату, полегшення доступу до фінансування та державних ресурсів, заохочення інновацій».

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: