Реклама
Керама Хит

Юрій Меєрович: На місцеві громади хочуть перекласти додаткові витрати у 7 млрд грн

Політика | 18:10, 12.10.2017
 Поділитися

Поділитися в

Влада заявляє про збільшення місцевих бюджетів і розширення можливостей для їхнього розвитку, але в той же час перекладає на них все більше відповідальності та витрат. Так коментує депутат облради від партії «Відродження» Юрій Меєрович заплановані зміни в Бюджетному кодексі України: ними Уряд планує покласти на місця додаткові витрати у 7 млрд грн для фінансування пільг на компослуги.

«Кабмін пропонує в 2018 році передбачити фінансування з місцевих бюджетів пільг громадянам на опалення, електроенергію, водопостачання і водовідведення, оплату компослуг, утримання будинків і прибудинкових територій, вивезення побутового сміття. Раніше на ці цілі виділялася субвенція місцевим бюджетам з державного. Тепер же додаткові 7 мільярдів хочуть «повісити» на місця. Тим самим Кабмін прагне зняти з себе відповідальність і зробити місцеві органи влади винними в нездатності захистити інтереси громадян у сфері ЖКГ. При цьому ніхто не цікавиться, яким чином територіальні громади мають покривати ці мільярди. Фінансування соцгарантій – це прямий обов’язок центральної влади. Місцеві громади повинні перейматися лише витратами, рішення про які прийняті на місцевому рівні. Якщо всі обов’язки та відповідальність перекладати на місця, то виникає питання: навіщо нам центральна влада і яка від неї користь, коли з усіма питаннями потрібно справлятися самостійно», — заявив Юрій Меєрович.

За словами депутата, представники «Відродження» у парламенті готують звернення до уряду з вимогою виділити субвенцію для місцевих бюджетів на фінансування пільг ЖКГ.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Stroika
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: