СумБуд

Чому 380 тисяч доларів, знайдених у Конотопі, можуть повернути на місце?

Надзвичайні події | 12:01, 17.04.2019
 Поділитися

Поділитися в

Вчора, 16 квітня, Управління захисту економіки в Сумській області провело кілька обшуків у Конотопі, у тому числі – на підприємстві «Будстиль-ЛТД». Обшук проводився у рамках кримінального провадження, відкритого за фактом  привласнення коштів шляхом зловживання службовим становищем (стаття 191 Кримінального кодексу України), Sumy.Today

Звідки $380 тисяч 

У рамках цього провадження учора у Конотопі та Конотопському районі було проведені всього 3 обшуки, у тому числі – у ПП «Будстиль-ЛТД», яке розташоване в будівлі за адресою вулиця Свободи, 5 у Конотопі. Це приміщення ще з 90-их років належить депутату Конотопської міської ради Олександру Кирію. У сейфі в одному з кабінетів вилучили $380 тисяч . Через дві години з початку обшуку до приміщення приїхав депутат Кирій. Він повідомив, що ці гроші не його, а нібито передані на зберігання його друзями. Правоохоронці кошти вилучили, проте, для їхнього арешту потрібна ухвала суду. Якщо пан Кирій надасть відповідні розписки про передачу йому грошей на зберігання, навряд чи суд зможе накласти на них арешт.

Причини обшуків

Історія, яка стала підставою для відкриття кримінального провадження і проведення обшуків у Конотопі, почалася ще в 2017 році. Вона стосується будівництва міні-футбольного поля в селі Козацьке Бочечківської сільської ради. Згідно із даними ухвали Конотопського міськрайонного суду від 19 лютого цього року, ще у грудні 2017 року  голова Бочечківської сільської ради уклав договір з ПП «Будстиль-ЛТД» про виконання робіт по будівництву міні-футбольного поля з штучним покриттям в селі Козацьке по вул. 40 років Перемоги, на загальну суму 1, 406 млн. грн. За даними слідчого, вартість одного квадратного метру цього футбольного поля обійшлася бюджету у більше ніж 1400 гривень. У той же час за даними ухвали суду про обшук, слідством встановлено, що ціна робіт значно завищена, «у тому числі встановлені такі цінові показники, як 900 грн., 600 грн., 300 грн. за 1 кв.м по виконанню аналогічних робіт» – йдеться в ухвалі суду.

У зв’язку з цим ще 26 січня 2018 року було відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.364 Кримінального кодексу України за фактом зловживання владою або службовим становищем. Наразі вже йдеться про привласнення коштів шляхом зловживання.

Наразі прес-секретар прокурора Сумської області Наталя Науменко жодних коментарів з приводу цих обшуків і вилучених  $380 тисяч не надає, тільки підтверджує, що вони мали місце.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: