метизная компания

Чому через “Правий сектор” у Сумське училище мистецтв викликали поліцію?

Надзвичайні події | 19:08, 15.02.2019
 Поділитися

Поділитися в

Через «Правий сектор» у Сумське училище мистецтв викликали поліцію. Сьогодні, 15 лютого, на виробничі збори колективу Сумського вищого училища мистецтв і культури імені Д.С. Бортнянського прийшли представники «Правого сектору».

Керівник «Правого сектору» Сумщини Сергій Супрун пояснив свій візит до училища необхідністю отримання пояснень від адміністрації закладу про зв’язки викладачів із представниками країни-агресора: «У нас є інформація, що у цьому закладі є певна корупційна складова. Люди, незгодні з такою політикою директора, піддаються певним репресіям. Крім цього, на заходи, що тут відбувалися, запрошувалися представники Російської Федерації, які брали участь та навіть були членами журі. Ми зайшли безпосередньо поспілкуватися. Ми піднялись до зали, де, як нам сказали, будуть проводитися збори колективу. Але нас почали виштовхувати, директорка безпосередньо. Ми хотіли задати питання. Вона відповіла, що ми провокуємо та вчиняємо протиправні дії. Ми пояснили, що це не так, та запропонували викликати поліцію».

На прихід «Правого сектору» директорка училища відреагувала дзвінком на “102”. На місце прибула поліція.

«Збори не відбулися, бо особи, які назвали себе активістами громади, пройшли до зали і провокували викладачів на розмови, що не стосуються теми зборів, а саме: інформації у ЗМІ щодо перетину викладачами кордону з Росією та відсутності патріотичного виховання. Вони задавали провокативні питання та перекручували слова, тоді директор викликала поліцію. Наскільки мені відомо, жодної поїздки до РФ за період тимчасової окупації не було. Наші викладачі їздять із студентами на конкурси за кордон, оплачуючи це власним коштом. А гастролі, в яких нас звинувачують, відбутися не могли, бо не передбачені навчальним процесом», – зазначила викладач Тетяна Литовченко.

За інформацією начальника відділу комунікації ГУ Нацполіції в Сумській області Ельвіри Біганової, поліція опитала всіх учасників конфлікту і передали матеріали у слідчий відділ для прийняття рішення.

Нагадаємо: Прокуратура Сумської області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом можливого привласнення грошових коштів службовими особами училища. Зокрема перевіряється факт виплати заробітної плати працівникам за той час, коли вони не виконували трудові обов’язки, перебуваючи за межами України. У ході слідства встановлено, що викладачі училища, виїжджаючи за межі України, проводили гастрольні заходи, зокрема, і в Російській Федерації. Досудове слідство за ч. 3 ст. 191 (привласнення чи розтрата коштів) КК України триває.

«Якщо ми беремо табель обліку робочого часу та відомості про нарахування й виплату заробітної плати, то в цих документах значиться, що працівник перебуває на роботі, у нього стоять відмітки про фактично відпрацьований час і за це йому нарахована й виплачена зарплата. Якщо порівняти ці документи з відомостями, наданими Державною прикордонною службою України щодо виїзду цих осіб за кордон, то ми бачимо, що в період, коли людина ніби-то працювала, вона знаходилася за межами України»,  – пояснив   начальник управління прокуратури Сумської області Олександр Глядчишин.

Sumy.Today

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: