СумБуд
СумБуд

У Сумах планується створити природний ландшафтний парк біля озера Чеха та посилити пішохідний зв’язок

Надзвичайні події | 10:05, 10.04.2018
 Поділитися

Поділитися в

Сьогодні, 10 квітня, у ході апаратної наради при місьраді було розглянуто пріоритети напрямків діяльності, які передбачає розробка концепції прибережної зони озера Чеха.

Щодо впорядкування екологічного стану і прибережної території озера Чеха надходять як і звернення жителів міста (письмові та петиції), так і депутатські звернення. Про це повідомила Ольга Бондаренко, заступник начальника управління архітектури та містобудування.

Ще на початку 90-х років фіксувалося про достатньо напружений екологічний стан озера і тенденцію до його погіршення. Ситуація сьогодні стала ще гіршою: існують факти самовільного зайняття земельних ділянок під огорожі, самовільного будівництва.

Землевпорядна документація щодо встановлення прибережної захисної смуги розроблена ще у 2009 році.

“Озеро Чеха – єдиний об’єкт у місті, щодо якого є розроблена згідно законодавства землевпорядна документація, яка відповідає містобудівній із виносом в натуру”

Все це у комплексі чинить негативний вплив на рослинний і тваринний світ озера.

“Прибережна захисна смуга потребує постійних заходів щодо покращення її санітарного стану і дії волонтерів для цього недостатньо”, – наголошує Ольга Бондаренко.

Зокрема, пропонується ввести охоронний статус 200-180-літніх заповідних дубів на південному березі озера, адже багаття відпочивальників наносить деревам значну шкоду. На території біля озера планується максимальне озеленення території, зокррема висадка червоних дубів.

З метою збереження тваринно-рослинного світу в районі озера будуть створені ігрові та спортивні майданчики, встановлені туалети, роздягальні і тренажери, забезпечать місцями для паркування машин уздовж вул. Інтернаціоналістів та І.Сірка, адже планується обмеження усього транспорту, окрім технічного.

Підсумками загальних заходів може стати створення природного ландшафтного парку для порятунку природно-ландшафтного комплексу з метою збереження територіальної різноманітності ландшафту, унікального комплексу прибережної частини озера і посилення пішохідних зв’язків із будь-якої точки міста. 

Долучились до розробки покращення благоустрою озера і науковці Сумського національного аграрного університету, Сумського державного університету та інші.

Оскільки запропонований варіант змін є тільки начерками, а не цілісною концепцією розвитку рекреаційної зони в районі озера Чеха, то наразі триватме набір спеціалістів до робочої групи, яка, власне, розглянула б зібрані матеріали , після чого надала б свої вмотивовані пропозиції.

Озеро Чеха площею 32 га знаходиться майже у центрі міста. Його середня глибина складає 5-6 м, максимальна – 14. Довжина озера – 19 м. Довжина берегової лінії складає приблизно 3 км.

Територія навколо озера повністю забудована багатоповерхівками та приватними садибами.

Озеро являє собою важливий рекреаційний ресурс міста. Збудовані доріжки для пішоходів та велосипедистів, встановлені система освітлення і об’єкти благоустрою (лавки, дитячі спортивні майданчики, пляжні роздягальні).

В межах прибережної захисної смуги здійснюється підприємницька діяльність, об’єкти яких здійснюють громадське харчування. Територія навколо озера все частіше стає місцем для вигулу собак. Навесні випалюють камиш і суху траву, що також негативно позначається на еколічному стані довкілля. Регулярно ловлять рибу і, не рідко, спецзасобами. Навколо озера водяться тварини які занесені до Червоної книги України і до додатку 2 Бернської конвенції.

Будується православна церква.

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
загрузка...
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: