jurotat
jurotat

Інвестиційний рейтинг Сумщини підняли до «вище середнього»

Рейтинг | 17:04, 26.06.2017
 Поделиться

Поделиться в

Дев’яте місце в Україні за рейтингом інвестиційної привабливості областей у першому кварталі 2017 року зайняла Сумська область. Аналітики компанії «Євро-Рейтинг» віднесли Сумщину до групи із семи регіонів, позиції якої оцінюються за рівнем «Вище середнього».

«Вперше одразу сім регіонів розмістилися в категорії «ineC», — йдеться у повідомленні «Євро-Рейтингу». – Інвестиційна ефективність «Вище середньої» зафіксована у Закарпатській, Київській, Сумській, Харківській, Черкаській, Запорізькій та Волинській областях… Звертає на себе увагу значне покращення показників Сумського і Закарпатського регіонів (за підсумками жовтня-грудня 2016 року вони знаходилися в категорії «ineE» — інвестиційна ефективність нижче середньої».

Оскільки одне із завдань інвестицій – створення робочих місць, то показники безробіття в регіонах є показовими. Адже зростання вкладень в економіку має супроводжуватися скороченням числа безробітних. Тільки у Дніпропетровській, Київській, Сумській, Полтавській, Харківській і Хмельницькій областях зафіксовано приріст працевлаштування безробітних.

Ще одна форма оцінки інвестиційної ефективності – динаміка житлового будівництва, адже у нерухомість вкладаються там, де найбільш привабливі умови для життя. Збільшення житлового будівництва фахівці зафіксували практично в усіх регіонах, але найвищій приріст відзначено в Полтавській (41,5%), Сумській (14,9%), Рівненській (13,9%) областях.

Крім того, Сумщина увійшла у трійку лідерів за обсягами надання послуг. На Закарпатті приріст склав 10,7%, у Полтавській області – 10,4%, у Сумській – 9,1%.

Експерти прогнозують, що за підсумками півріччя Сумщина збереже, або підвищить свою позицію у рейтингу інвестиційної ефективності. Однією із передумов цього має стати запланований на 12 липня цього року запуск у Сумах компанією «ГУАЛАПАК УКРАЇНА» нового підприємства з виробництва гнучких пакувальних матеріалів для дитячого харчування. У новий завод загальною площею 13,2 тисяч квадратних метрів та розрахованого на створення 300 додаткових робочих місць було інвестовано 16 мільйонів євро приватних інвестицій.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Керама Хит
comments powered by HyperComments

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: