СумБуд
СумБуд

Майже мільйон гривень зібрали на лікування онкохворих дітей Сумщини

Події | 15:11, 11.04.2018
 Поділитися

Поділитися в

У ході проведення щорічної благодійної акції «До світлого дня – світлі вчинки» було зібрано 867 211,96 гривень, зокрема, у місті Суми – 402 067 гривень.

Уже восьмий рік поспіль Сумська єпархія спільно із представниками обласного телерадіомовлення ставить на меті організацію допомоги лікування онкохворих дітей із усієї області. Про це йшлось на прес-конференції організаторів благодійної акції.

Збір пожертв тривав протягом посту в усіх храмах Сумської єпархії УПЦ, у приміщенні обласної телерадіокомпанії, у навчальних закладах з 19 лютого по 10 квітня, проте кошти надходитимуть на банківські рахунки ще найближчий тиждень.

Благодійні пожертви будуть спрямовані на придбання дороговартісних лікарських препаратів, які передадуть до відділення онкогематології Сумської обласної дитячої клінічної лікарні для маленьких пацієнтів, що проходять лікування з приводу онкологічних захворювань.

У ході акції провели аукціон творчих робіт митців, які виявили бажання долучитися до акції, а 16 березня відбувся благодійний концерт у приміщенні будинку культури Фрунзе.

Як і у попередні роки, було проведено благодійний ярмарок,, який перевищив у фінансовому плані результат минулого року, хоч і замість минулорічних трьох днів цього року ярмаркували лише день.

Організатори наголошують увагу на тому, що дана акція є народною: більша частина зібраних коштів – це купюри номінальною вартістю в 1-2 гривні.

Лариса Якубенко, один із ініціаторів акції та повноважний представник Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення у Сумській області зазначила, що дана акція є наймасштабнішою у області – з кожним роком рівень довіри людей зростає, адже помітний результат: діти, які подолали недугу живі і уже мають своїх дітей.

“Я радію, що акція виявилась не однорічною і що на Сумщині з’явилась така традиція. За 8 років проведення акції жоден високопосадовець не очолив акцію і не став її обличчям. Ця акція народна. Кожна людина, яка долучилась, зробила свій вклад на благо онкохворих дітей. Як не прозаїчно звучить – ми збираємо кошти для того щоб діти мали можливість повноцінно жити, ходили до школи, гуляти та грати із друзями”, – коментує вона.

Проте, за 8 років проведення акції вперше організатори зустрілися із негативними аспектами – у кількох храмах міста перед Великоднем було украдено декілька скриньок саме з логотипом акції, а саме: у Хрестовоздвиженському храмі, у храмі Святого благовірного великого князя Володимирського.

Організатори повідомили, що це усе сталося у період активних і насичених богослужінь, тому, ймовірно, до крадіжки готувались. Окрім того, деякі крадіжки були скоєні під час особливих релігійних обрядів, які здійснюються без світла.

Але є і позитивні моменти: в Одесі , уже другий рік поспіль проводить благодійну акцію з нашою назвою відділ освіти – можна вважати, що про нас знаюь і за межами області.

Наразі у клініці отримують хіміотерапію 32 дитини, за 1 квартал 2018 року було діагностовано онкологію ще у 2-х дітей. Найбільш вартісна частина лікування – це закупівля антибактеріальних препаратів, яких держава не закуповує. Приблизна вартість – 250 тисяч гривень, в залежності від стану пацієнта. Дані препарати підвищують ефективність лікування, завдяки їм у відділенні досягли рівня одужання європейських країн (80-97%).

Організатори акції висловлюють вдячність кожному, хто долучився до акції, зокрема і батькам, які жодного разу не відмовили у відеозйомці своїх дітей операторам та засобам масової інформації, які висвітлюють дану інформацію.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
загрузка...
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: