СумБуд
СумБуд

Наставництво як волонтерство нового рівня для дітей-сиріт

Події | 14:40, 23.06.2018
 Поділитися

Поділитися в

22 червня у приміщенні прес-центру Sumy News закінчився круглий стіл, проведений Сумським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з громадською організацією «Самарятини Сумщини» та благодійним фондом «Технологія» . Учасники заходу обговорювали напрямки співпраці та план подальших спільних заходів щодо популяризації наставництва в області з метою актуалізації підтримки дітей-сиріт та дітей, які проживають в інтернатних закладах.

«Коли люди вирішують займатися благодійністю, то починають зазвичай свою діяльність саме з інтернатів. Вони привозять подарунки, цукерки, грощі, щоб якось підтримати дітей-сиріт. Але чи буде користь від цих подарунків, якщо діти мріють не про разове відвідування, а про постійну увагу і турботу? На жаль, не всі діти з такою долею можуть бути усиновлені і тому ми вирішили ввести в нашому місті програму наставництва»,- зазначила директор Сумського обласного центру соціальної служби сім’ї, дітей та молоді, Шевченко Тетяна Юріївна.

Наставництво – впорядковане волонтерство нового рівня, це добровільна безоплатна діяльність з надання дитині, яка проживає у закладі для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, індивідуальної підтримки та допомоги, насамперед, у підготовці до самостійного життя.

Цей волонтерський рух вже впроваджено у багатьох містах та застосовується у практичному вихованні дітей, обділених батьківською турботою. Для того, щоб дитина виросла індивідуальністю, необхідно приділяти належну увагу її вихованню, враховувати життєві погляди, смаки, допомагати у виборі, надавати поради. На жаль, інтернати не можуть повноцінно замінити родину та приділяти кожному вихованцю велику увагу.

Наставниками можуть бути звичайні люди, які хочуть допомогти і це поклик серця. В обов’язки наставника входять: щотижневе відвідування дитини в дитячому будинку, індивідуальна підтримка та допомога у підготовці до самостійності. Через дружбу, підтримку та спільне проведення дозвілля наставник сприяє підвищенню у дитини почуття власної гідності та бережливо супроводжує її у лабіринт життя.

Для  того, щоб допомогти дитині з інтернату та стати її кращим другом, необхідно звернутися до Сумського обласного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді, надати пакет документів та пройти 5-денні курси.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: