СумБуд
СумБуд

Останній партизан-ковпаківець на 99 році пішов з життя

Події | 14:32, 9.04.2018
 Поділитися

Поділитися в

У Москві 7 квітня на 99-му  році пішов з життя останній партизан-ковпаківець, Герой Радянського Союзу, полковник  Петро Овсійович Брайко.

Петро Брайко народився 9 вересня 1919 року в селі Митченки на Чернігівщині . У 1937 році закінчив Конотопський педагогічний технікум і деякий час працював учителем.

У  лютому 1942 року, після чергової втечі з полону, потрапив до  Путивльського партизанського загону  С.А.Ковпака. Спочатку був зарахований рядовим бійцем, потім командував взводом, ротою, був начальником розвідки з’єднання.

У 1943 році був начальником штабу входив в з’єднання Ковпака Кролевецького партизанського загону, потім командував цим загоном. У 1944 році був призначений командиром 3-го полку 1-ї Української партизанської дивізії. Очолив проведення понад 100 бойових операцій. Брав участь в семи рейдах по тилах ворога.

У 1948 році був заарештований за звинуваченням в антирадянській діяльності і за статтею позбавлений військових нагород і засуджений на 10 років. 24 жовтня 1953 року повністю реабілітований, з відновленням нагород.

У січні 1954 року зарахований слухачем Військової академії імені М. В. Фрунзе, після закінчення якої був спрямований у внутрішні війська МВС СРСР заступником командира військової частини № 7576 в Москві. Потім в 1959 році призначений начальником Внутрішніх військ МВС Казахської РСР.

Після звільнення в запас (1960) закінчив Літературний інститут імені А. М. Горького (1968), написав понад 20 книжок: «Партизанский комиссар», «Люди в зелених фуражках», «Внимание, Ковпак» та інші.

Почесний громадянин міста Замосць (Польща), заслужений діяч культури ПНР. У Спадщанському лісі під м. Путивль  на алеї Героїв встановлено бюст П. О. Брайка.

Xpress

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
загрузка...
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: