СумБуд
СумБуд

СКАЙ у Сумах: ексклюзивне інтерв’ю з фронтменом гурту Олегом Собчуком

Інтерв'ю, Події | 12:30, 20.11.2017
 Поділитися

Поділитися в

Foto

Сьогодні, 20 листопада, в рамках всеукраїнського ювілейного туру до Сум завітав популярний український рок-гурт СКАЙ.  Журналісти The Sumy Post не упустили можливості поспілкуватися з незмінним  фронтменом гурту Олегом Собчуком, і дізналися для вас, як створюються культові треки та чи не виникало бажання за 16 років роботи покинути гурт:

Як ви познайомилися один з одним?

З Сашком ми починали разом. Саме з ним ми створили гурт у тому форматі, який ви чуєте зараз. Ми разом переїхали з Тернополя до Києва та починали практично з нуля. Поступово, приєднувалися і інші учасники. Взагалі, я вірю у невипадкові зустрічі. І то є велике щастя, знайти своїх однодумців та разом створювати якісну музику.

Чи були зміни в складі гурту?

Так, склад гурту змінювався декілька разів. Не кардинально, поступово. У декого з’явились інші пріоритети в житті, дехто обрав собі інший музичний напрямок. Для декого випробування шоу-бізнесом виявились не підвладні. Звичайно, зміна складу – то є великий удар по роботі. Адже треба шукати заміну, заново вчити матеріал, «притиратися», як-то кажуть. Більшу частину свого життя ми проводимо на репетиціях, концертах, записах. Тому з колегами по гурту має бути, перш за все, комфортно. Наразі, можу сказати, що сьогоднішній СКАЙ – це стабільний та невипадковий підбір музикантів. Це – мої брати по духу.

Чи є у вас інші проекти окрім групи?

Ні, на сьогоднішній день ми всі зайняті лише матеріалом гурту СКАЙ. Звичайно, є випадки, коли когось із нас запрошуються прийняти участь у зйомках, концертах або записах наших інших колег-музикантів, проте то разово. Постійної зайнятості у паралельних проектах у нас немає.

Чим ви займаєтеся, коли у вас немає виступів?

Репетируємо і працюємо над новим матеріалом, шукаємо інші бачення, вигадуємо фішки. Життя музиканта – це не постійні концерти, оплески прихильників та спалахи софітів. Це тяжка щоденна праця над собою, перш за все. Ти маєш постійно дивувати публіку, задовольняти її потреби у якісному музичному продукту. Інакше на твоє місце прийдуть інші, більш молоді та цікаві. Що в свою чергу логічно.

Хто в групі складає тексти, а хто музику?

Над музикою працюємо в тандемі, кожен відповідальний за свою частину роботи. Щодо текстів, то тут виступаю я автором. З’являється ідея, потім деякі нариси та замальовки, які я показую гурту, а вже потім допрацьовується матеріал(робиться аранжування)на репетиції та випускаємо його у тому вигляді, який ви чуєте всюди.

Що надихає на написання музики?

Оточуючий світ, люди довкола мене, життя загалом. Ми не співаємо про абстрактні речі та почуття, яких ми не переживали у власному житті. Все те, що ви чуєте на наших концертах – наші думки, які набули вербальної форми у текстах треків.

Ви напевно любите своїх шанувальників, але тим не менш, були неприємні історії з фанатами?

На щастя, нам не зустрічалися неадекватні прихильники. Не люблю слово «фанати» взагалі. Одразу в голові з’являються асоціації з якимись культами, зібраннями. У нас є слухачі, прихильники нашої творчості, наші однодумці, з якими ми близькі духовно. Більш того, всі вони є адекватними, думаючими людьми, які не влаштовують на концертах те, що може зашкоджувати іншим. За що я їм дуже вдячний.

Які казуси у вас траплялися на концертах?

Чогось екстра незвичного не було. Хоча одного разу перед виходом на сцену я застряг у ліфті і чув як мене кликав натовп… Звільнили швидко))А так Все, як і у інших музикантів – вимикалось світло, апаратура могла вдарити током, рвались струни. Останнє, мені здається, це взагалі must-have у гуртів, які грають наживо.

Виникало за 16 років бажання все кинути і піти з гурту?

Чи могли би ви просто так взяти і кинути те, що стало однією з основних цілей вашого життя? Все те, у що ви б вклали багато часу та зусиль? Навряд. Музика – це наш усвідомлений вибір, це наша мрія. Якби раптом хтось із нас зібрався і вирішив покінчити з музикою, думаю, нам би було соромно перед самим собою. Звичайно, не все йде так, якби нам хотілося. На початку кар’єри гостро стояло питання грошей та зв’язків, було важко пробитися, щоб тебе побачили. Але ми не опускали рук. Ми поставили ціль, до якої невпинно йдемо уже 16 років. Тож, працюйте. Не можна зраджувати своїм мріям.

Ви вже приступали до роботи над новим альбомом?

Так, звісно ми в активному процесі. Матеріал є, наразі він відшліфовується, записується і зводиться в USA. шукаємо потрібне звучання. Багато уваги приділяємо електронним звукам. Альбом буде ще якісніший ніж попередній. Проте, більшість зусиль зараз фокусується на всеукраїнському турі. Розпилюватися на багато речей одночасно дуже важко. До того ж, переїзди, гастролі, нові міста майже кожен день забирають багато сил, а їх треба акумулювати.

До речі, чому змінили назву зі С.К.А.Й на СКАЙ?

Через економію символів. Насправді ж, просто оцінили ситуацію з запитами в інтернеті і вирішили, що для легкого пошуку будь-якої інформації щодо нашої творчості краще прибрати крапки.

Хтось із вас раніше був у  Сумах?

Ми неодноразово виступали в Сумах, проте кожного разу, на жаль, бракує часу вдосталь насолодитися містом. Зазвичай, усі наші екскурсії починаються і закінчуються за вікном нашого автобусу.

Що обіцяєте сумчанам на концерті?

Що можуть пообіцяти музиканти? Звичайно, багато якісної музики, світла, нових та вже знайомих пісень. Хочемо, щоб цей концерт пройшов не у форматі «артист-глядач», а у колі добрих знайомих, яким є що розповісти один одному.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
загрузка...
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: