СумБуд

Всеукраїнський збір підписів “Не дамо вкрасти землю!” розпочали на Сумщині

Події | 06:07, 24.04.2017
 Поділитися

Поділитися в

Foto

Над Україною зависла нова загроза, пов’язана зі спробами поспіхом відкрити дикий ринок землі сільськогосподарського призначення, до якого країна абсолютно не готова. Якщо такий ринок запрацює, національне багатство українського народу узурпують фінансові клани. 

 

Щоб зупинити розпродаж землі і застерегти владу від безвідповідальних рішень, Аграрна партія розпочала Всеукраїнський збір підписів “Не дамо вкрасти землю!”. Саме сьогодні, 24-го квітня, представники аграрного сектору Сумщини презентували цю ідею на публічний огляд під час прес-конференції.

 

Із журналістами спілкувалися Сергій Капренко, голова Сумської обласної організації Аграрної партії України, Оксана Мусієнко, керівник проектів і програм центрального апарату Аграрної партії, Олексій Картавий, голова Асоціації “Спілка аграрних підприємств Сумської області”, Михайло Махітка, голова Сумської обласної Асоціації фермерів, Віктор Кабанець, директор ДП “Дослідне господарство Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України”.

 

Оскільки у найближчі місяці вирішиться доля головного національного багатства – української землі. На розгляді Конституційного Суду України перебуває подання народних депутатів щодо визнання неконституційним мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Також у недавно підписаному з МВФ Меморандумі йдетья про необхідність ухвалити закон про обіг земель уже в травні й почати продаж землі з 2018-го року.  

До такого поспішного відкриття ринку землі сьогодні Україна не готова ні в організаційному, ні в правовому, ні в економічному сенсі. Земельну реформу не завершено, залишаються численні неврегульовані питання земельних відносин. 

 

“В Україні не проведена інвентаризація земель, діють корупційні механізми переходу прав на землю в обхід мораторію, процвітає рейдерство. Законодавство не мість необхідних обмежень , які б не допустили масового скуповування землі, тобто її монополізації. При цьому 96% аграріїв не зможуть скористатися можливістю купити землю, на якій працюють, через відсутність коштів”, – пояснює Сергій Карпенко.

 

 

За його словами, ймовірно, ринком землі скористаються передусім для спекуляцій, внаслідок яких буде зірвано злагоджну роботу агропромислового комплексу, що може вплинути на продовольчу безпеку і привести до дестабілізації в Україні.

 

“Люди добре пам’ятають, як у 1990-х фінансові клани монополізували цілі галузі української промисловості, ми знаємо у чиїй власності колишнє СМНВО ім. Фрунзе, “Суми-Хімпром”, “Сумиобленерго”… І не безпідставно побоюємось того, що ринок землі стане полем для продовження такої самої “приватизації”. Згідно з даними соціологів, 70-80% українців виступають проти продажу землі, однак влада працює всуперед волі народу. Ми нагадаємо владі, що впровадження ринку землі без проведення комплексної земельної реформи та інституційних реформ – злочин!”, – говорить Оксана Мусієнко. 

 

 

Зібрані під час акції підписи людей Аграрна партія принесе під Верховну раду: для цього необхідно, аби 3 мільйони українців підписались за цю акцію на протязі наступних 40 днів.

 

 

 

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: