метизная компания

Як пройшла “Ніч українського кіно” в Сумах (ФОТО)

Культура, Події | 15:38, 10.09.2018
 Поділитися

Поділитися в

У суботу, з нагоди Дня українського кіно, в Сумах була проведена акція “Ніч українського кіно”. На захід завітали близько 30 жителів обласного центру.

Її провели на базі міської центральної бібліотеки імені Шевченка.

“Ідея провести цю акцію у Сумах виникла спонтанно. Нічого подібного в Сумах досі не було, тому ми вирішили звернутися за допомогою до керівництва відділу культури та туризму міськради”, – розповідає Володимир Пошва, організатор заходу.

Для глядачів була проведена кіно-вікторина”Шедеври українського кіномистецтва”, де були представлені українські короткометражні фільми, зокрема “Чорногора”.

“Виявляється, у світі налічується близько 200 фестивалів короткометражних фільмів. Із них – близько 100 – сталі, за участь у яких можна отримати нагороди. Чому, власне, почали з’являтися короткометражки? Все через доступність техніки. Наприклад, фільм “Чорний лебідь” був знятий повністю на Canon 7, що дає достойну якість. Тепер стало можливо домовитись із акторами про безкоштовну роботу, адже їм також потрібно “засвітитися”. Кількість короткометражок росте, але проблема в тому, що ми їх не бачимо”, – зазначає Володимир Пошва.

Річ у тім, що короткометражне кіно не є комерційним. За словами організаторів, у Франції цю проблему вирішили таким шляхом: у певні години на телеканалах онлайн-майданчики транслюють короткометражки, права яких викупили. Також це популяризують засоби масової інформації.

“Наразі в Україні відбувається ренесанс короткометражного кіно. Лише уявіть, за 2015 рік в Україні було випущено 56 короткометражок, у 2016 – 70, 2017 – 87, із яких 20 – анімаційні та ігрові. Я думаю, що Держкіно, на роботу якого минулого року було виділено 1 мільярд гривень, просто не встигає за все взятися. Як то кажуть – рук не вистачає. Авторські права наразі коштують близько 700 долларів – це 19 тисяч гривень на сьогоднішній день. Хоч і в Сумах проходив тиждень короткометражного українського кіно, проте кількість глядачів залишає бажати кращого”, – говорять організатори.

Олександр Гвоздик, кінознавець, провів лекцію “Документальне кіно та воскресіння мертвих”, у ході якої гості активно долучались до обговорення щодо документальних фільмів українського виробництва.

Опісля відбувся огляд сучасних українських фільмів 2015-2018 років: “Нескорені”, “Гніздо горлиці”, “Червоний”, “Кіборги”, “Стрімголов”, “Рідні”, “Слуга народу” та інших.

Окрім цього, присутні прослухали кращі музичні уривки із українського кіно, а також мали змогу переглянути фільми на вибір більшості гостей.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: